Ωραίο παιχνίδι με πολλά γκολ και καλή μπάλα στην Ριζούπολη

Ένα φιλικό ανάμεσα στον Απόλλωνα και τον Πανιώνιο στην Ριζούπολη με πολλά γκολ και ωραία μπάλα

Ο Πανιώνιος έχασε με 4-3 μέσα στην Ριζούπολη από τον Απόλλωνα αλλά έδειξε ότι μπορεί ακόμα να παίζει καλή μπάλα και να υπολογίζει για την πέμπτη θέση του πρωταθλήματος.

Οι δύο ομάδες έπαιξαν ανοιχτό ποδόσφαιρο και τα γκολ άρχισαν να πέφτουν από το πρώτο λεπτό, έτσι ο Σαββίδης στο πρώτο λεπτό άνοιξε το σκορ. Ο Στόουκς στο 10′ ισοφάρισε και στο 35′ έβαλε μπροστά στο σκορ τον Απόλλων με εύστοχη εκτέλεση πέναλτι. Ο Σιατραβάνης στο 52′ έκανε το 3-1. Ενώ στο 58′ ο Μασούρας μείωσε σε 3-2. Ο Σπιριντόνοβιτς στο 63′ έφερε το παιχνίδι στα ίσα 3-3. Στο τέλος του αγώνα ο Ανιέτε στο 78′ έκανε το τελικό 4-3.

Να σημειώσουμε ότι ο Βουκελάτος έκανε πολύ καλό παιχνίδι όπου «έφτιαξε» δύο γκολ για τον Πανιώνιο και άφησε πολύ καλές εντυπώσεις για το προπονητικό τιμ.

Απόλλων Σμύρνης: Χουάντερσον (46′ Τσόβιτς), Στάθης (46′ Κοντοές), Κούρος (46′ Καλλέργης, 85΄Κατσάρας)), Κύργιας (46′ Ντεβέσα), Ζησόπουλος (46′ Μπαρτολίνι), Μενδρινός (46′ Τσουκαλάς), Κονέ (46′ Σιατραβάνης), Σουάρες (46′ Παπάζογλου), Αλμπάνης (46′ Μάατσεν), Στόουκς (46′ Καστιγιέχος), Ελμπάζ (46′ Ανιέτε)

Πανιώνιος: Μπαντής, Παπαγεωργίου, Γκιοατά (31′ λ.τρ. Νόβακ), Σταυρόπουλος, Σαραμαντάς (59′ Οικονομίδης), Κόρμπος (46′ Μακρυλλος), Σιώπης (46′ Πινιώτης), Σαββίδης, Σπιριντόνοβιτς, Βουκελάτος, Μασούρας (59′ Ντουρμισάι)