ΑΚΑΔΗΜΙΕΣ

U15: Νίκησαν οι Πάνθηρες τον Ατρόμητο 4-2

0

Στον αγώνα της 11ης αγωνιστικής για το πρωτάθλημα της U15 ο τρίτος στην βαθμολογία Ατρόμητος αντιμετώπιζε τον έκτο Πανιώνιο.

Οι Πάνθηρες της U15 επικράτησαν σήμερα του Ατρομήτου με 4-2 για το πρωτάθλημα της U15. Το παιχνίδι είχε ρυθμό και γκολ από τα πρώτα λεπτά του αγώνα. Ο Ατρόμητος κατάφερε και προηγήθηκε με γκολ στο 35′ του Τσαγγάρη. Ο Ιστορικός όμως αντέδρασε γρήγορα και πέτυχε δύο γρήγορα γκολ πριν λήξει το ημίχρονο, με τους Ναλιτζή,  Καλαϊτζή που μετέτρεψαν το 0-1 σε 2-1.

Το δεύτερο ημίχρονο είχε τον ίδιο γρήγορο ρυθμό και ο Ατρόμητος έφτασε στην ισοφάριση στο 52′ με γκολ του Κορομηλά. Οι Πάνθηρες όμως αντέδρασαν για ακόμα μια φορά και με τον Φανάρα στο 59′ και το 80′ έκαναν το τελικό 4-2.

Πανιώνιος: Αρμένης, Γιασιάς, Κακάκιος, Καλαιζής, Καρβούνης, Κικίδης, Λεσάι, Μούσσας, Μεταξάς, Ναλιτζής, Οικονομόπουλος

Έπαιξαν και οι: Σαράκος, Σπανός, Τετώρος, Τσάκλας, Τσοπανόγλου, Φαναράς, Χατσατριάν.

Ατρόμητος: Ρίπη, Αραπίτσα, Αλεξίου, Κορομηλά, Χριστοδούλου, Κουμπάρο, Λέντζα, Αμπαρτζίδη, Τσαγγάρη, Πρεβεζιάνο, Μπέκο.

Έπαιξαν και οι  Κυριφίδης, Σκλάβος, Μπακαούκας, Μπαλάφας.

Λίνος Γαβριήλ: “Το παιχνίδι κρίθηκε από τα ριμπάουντ και τα λάθη”

Super League 1: Παναθηναϊκός – Πανιώνιος σε αριθμούς