Τσιλούλης: “Λίγα δευτερόλεπτα ολιγωρίας χάλασε την συνέχεια του αγώνα”

0

Ο Σωτήρης Τσιλούλης στην κάμερα της NOVA απάντησε το τι έφτιαξε και στο ξεκίνημα του δευτέρου ημιχρόνου “έφαγαν” ένα γρήγορο γκολ όπου και ήταν καθοριστικό για την συνέχεια του παιχνιδιού

Αναλυτικά τα όσα είπε στην κάμερα της NOVA ο Σωτήρης Τσιλούλης:

Ήσασταν καλά διαβασμένοι επιθετικά είχατε τις στιγμές σας αλλά γκολ δεν ήρθε.

Ήμασταν πολύ καλά διαβασμένοι αμυντικά περιορίσαμε τον αντίπαλο, φροντίσαμε να κλείσουμε κάθε τρύπα που μπορούσε να δημιουργηθεί, κυρίως από τον άξονα και να τον αναγκάσαμε να βγει στα πλάγια, και εκεί με ντουμπλαρίσματα να καλύψουμε χώρους.

Στο πρώτο ημίχρονο πιστεύω κάναμε πολύ καλή δουλειά, είχαμε και τις ευκαιρίες μας που δεν γίνανε γκολ όπως η ευκαιρία του Αραμπουλί με το φάουλ που αν έμπαινε θα πηγαίναμε διαφορετικά στα αποδυτήρια.

Στο δεύτερο ημίχρονο με το που μπήκαμε δυστυχώς δύο τρία δευτερόλεπτα ολιγωρίας σε μια στατική φάση βρεθήκαμε πίσω και χάθηκε όλη η προσπάθεια που κάναμε. Το πληρώσαμε ακόμα μια φορά και αυτό είναι που μας στεναχωρεί.

Ενώ στα αποδυτήρια πήγατε με καλή ψυχολογία με το που βγαίνετε και τρώτε το γκολ σας χαλάει? Τι έφταιξε και σας πήρε τόσο από κάτω με το 1-0?

Σίγουρα όταν δέχεσαι ένα γκολ σου χαλάει λίγο την αυτοσυγκέντρωση αλλά, εκεί οφείλεις να συνέλθεις να συσπειρωθείς και να καταφέρεις να μην δεχτείς άλλο. Επίσης πρέπει να καταφέρεις να πετύχεις και εσύ κάποιο γκολ και να φέρεις το ματς στα ίσια.

Αυτό δεν έγινε πιστεύω όλοι οι παίκτες βγάλαμε πάθος δύναμη, δεν έχουμε κάτι άλλο από το να αφήσουμε πίσω αυτό το παιχνίδι μένει μια ημέρα να ξεκουραστούμε να δούμε τι κάναμε λάθος και να πάμε στη Λάρισα και να διεκδικήσουμε ό,τι μπορούμε, να πάρουμε βαθμό ή βαθμούς και να κάνουμε διακοπές να βελτιωθούμε ακόμα περισσότερο.