ΒΟΛΕΪ

Τροχιά play off το Βόλεϊ των Γυναικών του Ιστορικού 3-1 τον ΑΓΣ Άρτεμις

0

Μεγάλη νίκη σήμερα στην Νίκαια για τα κορίτσια του Πανιώνιου κέρδισαν τον ΑΓΣ Άρτεμις 3-1 και μπήκαν σε τροχιά play off.

Ασταμάτητες οι Πανθηρίνες 3-1 την Άρτεμις. Η Γυναικεία ομάδα του Πανιωνίου συνέχισε την ξέφρενη πορεία της νικώντας στο εντός (εκτός) έδρας παιχνίδι με την Άρτεμη Κορυδαλλού με 3-1 κάνοντας το 3 στα 3.

Τα κορίτσια του Πανιωνίου κόντρα στα προβλήματα που αντιμετωπίζουν όλη τη χρονιά και αγωνιζόμενες σε όλους τους αγώνες στην ουσία εκτός έδρας βρίσκονται πλέον στην 5η θέση που τις οδηγεί στα πλαί οφ ανόδου.

Στα του αγώνα τώρα… Στο πρώτο σετ οι δύο ομάδες πήγαν μαζί μέχρι το 10-10 αλλά εκεί με καλό σέρβις και επίθεση η ομάδα της Νέας Σμύρνης πήρε μια διαφορά 4 πόντων κερδίζοντας το σετ με 25-20.

Στο δεύτερο σετ οι αθλήτριες του Δημήτρη Καραγιάννη μπήκαν αποφασισμένες να μην δώσουν κανένα δικαίωμα στις αθλήτριες της Άρτεμης και έφτασαν εύκολα στο 25-13.

Στο τρίτο σετ από την αρχή οι δύο ομάδες πηγαίνανε μαζί στο σκορ για να το πάρουν τα κορίτσια του Κορυδαλλού 29-27.

Στο τέταρτο σετ οι πανθηρίνες μπήκαν αποφασισμένες και πήραν από την αρχή μεγάλη διαφορά 14-7, 9-17 για να κατακτήσουν το σετ και τον αγώνα με 25-13.

Ο προπονητής του Πανιωνίου χρησιμοποίησε και τις 11 αθλήτριες που είχε στην διάθεση του. Δεν υστέρησε καμία αθλήτρια δίνοντας όλες το 100% δείχνοντας ότι τα προβλήματα έκτισαν χαρακτήρα νικητή στην ομάδα της Νέας Σμύρνης.

Την επόμενη αγωνιστική η ομάδα του Πανιωνίου ταξιδεύει στην Θεσσαλονίκη όπου θα αντιμετωπίσει την ομάδα των Μακεδόνων Αξιού!

Γ.Σ. ΠΑΝΙΩΝΙΟΣ (Καραγιάννης): Τζαλαλή, Φλιάκου, Κομλένοβιτς, Καρέλια, Μικρουδάκη, Οικονομάκη / Μαθιουδάκη (λ), Δριβαλιάρη (λ), Αναγνώστου, Παυλοπούλου, Πεφάνη.

Α.Γ.Σ. ΑΡΤΕΜΙΣ (Σαραντέας): Μπαξιβανάκη, Καλλή, Μικέλη, Μπολλάνο, Λουκά, Αλμπάνη / Ευθυμιοπούλου (λ), Μενδρινού, Ορφανέα, Αναστασιάδη, Ντούνη.