Το σήκωσαν μέσα στο ΣΕΦ το πρωτάθλημα οι Πάνθηρες (Vid)

Μετά από ένα συγκλονιστικό παιχνίδι μέσα στο ΣΕΦ ο Πανιώνιος σήκωσε για πρώτη φορά το αναπτυξιακό πρωτάθλημα παίδων ΕΣΚΑΝΑ

Σε ένα συγκλονιστικό παιχνίδι οι Πάνθηρες έκαναν το 2-1 στη σειρά των τελικών μέσα στο ΣΕΦ και πήραν το πρωτάθλημα παίδων του ΕΣΚΑΝΑ.

Στον αγώνα τα πιτσιρίκια δεν ξεκίνησαν καλά το πρώτο δεκάλεπτο και άφησαν τον Ολυμπιακό να προηγηθεί με 13-10. Στο δεύτερο δεκάλεπτο όμως με εκπληκτικές άμυνες και καλές επιθέσεις πήραν προβάδισμα στο ημίχρονο με 26-30.

Στο δεύτερο ημίχρονο δεν άφησαν τον Ολυμπιακό να πάρει κεφάλι και σαν Πάνθηρες που τιμούν την φανέλα και την Ιστορία του Πανιώνιου κατάφεραν και πήραν το παιχνίδι με 56-57.

Ένα μεγάλο μπράβο σε όλους αυτούς που έκαναν την μεγάλη αυτή νίκη και πανάξια πήραν το πρωτάθλημα ΕΣΚΑΝΑ.

Έτσι οι «κυανέρυθροι» θα εκπροσωπήσουν την Ένωση στο Πανελλήνιο πρωτάθλημα.