ΑΚΑΔΗΜΙΕΣ

Το πάλεψε η Κ19 αλλά δεν τα κατάφερε απέναντι στον Ολυμπιακό

0

Η Κ19 του Πανιώνιου έπαιξε χθες για το πρωτάθλημα της Super League απέναντι στον Ολυμπιακό στου Ρέντη.

Την ήττα γνώρισε ο Πανιώνιος (Κ19) από την αντίστοιχη ομάδα του Ολυμπιακού στου Ρέντη για την 24η αγωνιστική.

Ο Πανιώνιος ευτύχησε να προηγηθεί πρώτος μόλις στο 5’, με τον Νίνο να στέλνει από κοντά την μπάλα στα δίχτυα για το 0-1. Στο 24′ ο Μπουλάρι με τον Αρσενίδη συνεργάστηκαν και ο τελευταίος να βγάζει την ασίστ για τον Τσέλιο που ισοφάρισε σε (1-1).

Στο 30′ ο Μπέλιτς του Ολυμπιακού αντίκρισε δεύτερη κίτρινη κάρτα (κόκκινη) για θέατρο και ο Ολυμπιακός συνέχισε με 10 παίκτες.

Τίποτα δεν άλλαξε μέχρι το φινάλε του πρώτου μέρους, ωστόσο με το ξεκίνημα του δευτέρου, ο Κουτσάκης του Ιστορικού πήρε το δρόμο για τα αποδυτήρια μετά από σκληρό μαρκάρισμα, με τον Πανιώνιο να μένει επίσης με δέκα παίκτες.

Στο 58′ ο Τζίνας μπλόκαρε το φάουλ του Μαρίνου, ενώ ο Στουρνάρας του Ολυμπιακού κράτησε το 1-1 στο 70’ σε σουτ του Μούντριχα.

Το ματς επιφύλασσε ένα απίστευτο τελευταίο δεκάλεπτο, αφού στο 81’ και έπειτα από εκτέλεση φάουλ του Μαρίνου, ο Γκοτζαμανίδης πήρε την κεφαλιά για να βάλει και πάλι μπροστά στο σκορ τον Ολυμπιακό (2-1)! Δύο λεπτά αργότερα, ο Σταμάτης του Πανιώνιου έφερε και πάλι το παιχνίδι στα ίσια με σουτ εκτός περιοχής κάνοντας το 2-2.

Ο Μπουλάρι στο 90′ έπιασε ένα δυνατό σουτ και κεραυνοβόλησε τον Τζίνα κάνοντας το 3-2.

Ο Πανιώνιος ανοίχτηκε για να ισοφαρίσει το παιχνίδι αλλά στις καθυστερήσεις του αγώνα ο Αρσενίδης βρήκε υπέροχα από δεξιά τον Μπουλάρι, που με προβολή έγραψε το τελικό 4-2.

Ο Ολυμπιακός ανέβηκε έτσι στους 44 βαθμούς μετά από 21 αγώνες και είναι πάντα στην τρίτη θέση της κατάταξης, ενώ ο Πανιώνιος παρέμεινε στους 23 βαθμούς.

ΟΛΥΜΠΙΑΚΟΣ (Νικοπολίδης): Στουρνάρας, Κεραμίδας (Μαρτίνης 67’), Νικόλης, Γκοτζαμανίδης, Τσάβος (Μαρίνος 58’), Καράκουτης (Κατσαβάκης 67’), Μπέλιτς, Τσέλιος, Φέκκας, Αρσενίδης, Μπουλάρι.

ΠΑΝΙΩΝΙΟΣ: Αναμένεται