ΜΠΑΣΚΕΤ

Συνεχίζουν με νίκες τα κορίτσια στο μπάσκετ της Α2

0

Τα κορίτσια του μπάσκετ γυναικών πέτυχαν πριν από λίγο άνετη νίκη εκτός έδρας επί του Αετού Καλλιθέας με 41-78.

Παρά τα ατελείωτα προβλήματα που έχει το τμήμα μπάσκετ των γυναικών, με την ψυχή και τον ιδρώτα των γυναικών του καταφέρνει να νικά και να είναι πρωταγωνίστριες στην Α2 του μπάσκετ.

Σήμερα επικράτησαν εύκολα του Αετού Καλλιθέας εκτός έδρας με 41-78. Οι γυναίκες του Χατζηδάκη πήραν το προβάδισμα από το πρώτο λεπτό του αγώνα και τελείωσαν το ημίχρονο με την διαφορά να είναι υπέρ τους στους 25 πόντους.

Το δεύτερο ημίχρονο ήταν τυπική διαδικασία για τον Πανιώνιο όπου και τελείωσε τον αγώνα με την διαφορά να είναι στους 27 πόντους.

Τα δεκάλεπτα: 14-27, 24-49, 31-66, 41-78

Πανιώνιος(Χατζηδάκης): Μαχλά, Στεριοπούλου 6, Καράλη 4, Γεροστεργίου 11, Ταντουρόφσκα 16(3), Σουλτάνη 19, Ρεντζεπέρη 18, Γιαννακούλια, Καναβάρου, Παύλου 2 Αξιοπούλου 2, Σιγάλα