ΑΚΑΔΗΜΙΕΣ

Super League U19: Πανιώνιος – ΠΑΟΚ 1-1

0

Ο Πανιώνιος με τον ΠΑΟΚ για την 15η αγωνιστική του πρωταθλήματος Super Leauge U19 ήρθαν ισόπαλοι 1-1.

Ο Πανιώνιος πήρε μια χρυσή ισοπαλία απέναντι στον πρωτοπόρο ΠΑΟΚ στο γήπεδο των Τραχώνων.

Μπορεί το πρώτο ημίχρονο να μην είχε καμία αξιόλογη φάση και να τελείωσε χωρίς γκολ, αλλά στο δεύτερο ημίχρονο ο Πανιώνιος έδειξε τα δόντια του στον ΠΑΟΚ. Στο 67′ ο Ιστορικός προηγήθηκε με τον Χαϊκάλη.

Ο ΠΑΟΚ έδειξε άμεση αντίδραση και δύο λεπτά μετά 69′ ισοφάρισε με τον Καλουτσικίδη.

Ο Πανιώνιος κατάφερε και έβγαλε δεύτερο γκολ στο 72′ αλλά ο διαιτητής το ακύρωσε και σαν να μην έφτανε αυτό είδε πέναλτι που το έδωσε αμέσως στο 91′ αλλά ο Καραμπέρης το έχασε. Έτσι η λήξη του αγώνα βρήκε τις δυο ομάδες ισόπαλες με 1-1.

Πανιώνιος: Τζίνας, Ξύγκορος, Ζάχι, Σεμπερτζάκης, Μίκο, Μπρέγκου (45′ Παπαδόπουλος), Νίνο (45′ Μπατσούλι), Κουτσάκης (58′ Χαϊκάλης), Σταμάτης (83′ Τσαπικούνης), Γρίβας, Ρέτσος (77′ Πίκουλας).

ΠΑΟΚ: Μπαλωμένος, Καλουτσικίδης, Αβεντισιάν, Γιαξής, Παναγιώτου, Γρόσδης, Τσιγγάρας, Σαλαμούρας, Τζόλης, Γκορτεζιάνι, Τσοπούρογλου.