ΤΖΟΥΝΤΟ

Σαββατοκύριακο με πολλά μετάλλια το Τζούντο του Πανιώνιου (Pics)

0

Το Σαββατοκύριακο που μας πέρασε το Τζούντο του Πανιώνιου παραβρέθηκε σε δύο διεθνή τουρνουά σε Ελλάδα και Βέλγιο όπου συνολικά κατέκτησε 10 μετάλλια

Στο δυνατό Διεθνές Τουρνουά της Λιέγης “Hermes cup” Ο Πανιώνιος κατέκτησε με τον Κατσούλη Αλέξανδρο (66κ Παίδων Α) 3η θέση (Χάλκινο μετάλλιο)!!! Ηττήθηκε από τον Ολλανδό Πρωταθλητή.

Ακόμα Ο Τσακίρης Δημήτρης στα 73κ Εφήβων σε μία πολυάριθμη και δύσκολη κατηγορία σημείωσε 3 νίκες φτάνοντας μέχρι τα προημιτελικά, χάνοντας την είσοδο του στα μετάλλια από τον 3ο νικητή της κατηγορίας του!!Συγχαρητήρια και στους 2 αθλητές μου για την αγωνιστικότητα τους!! Εύχομαι ακόμα περισσότερες επιτυχίες!!

[foogallery id=”8653″]

Το Σαββατοκύριακο ο Πανιώνιος κατέκτησε στο Διεθνές Τουρνουά της Ηλιούπολης 9 Μετάλλια στους 13 αθλητές που συμμετείχαν!! 2 Χρυσά 4 Αργυρά 3 Χάλκινα!!

Χρυσά με τα κορίτσια μας, Δαγιακίδη Δάφνη (42κ Junior A Κορασίδες) Παπαθεωδόρου Εύα (24κ junior A Κορασιδες)

Αργυρά πάλι με τα κορίτσια μας μαζί με τον Γιώργο!! Ιωάννα Κοπτερού (42κ Junior A κορασίδες) Ιώ Παπαθεωδόρου (21κ junior B Κορασίδες) Ζωή Παπαθεωδόρου (18κ mini junior κορασίδες) και ο Γιώργος Σοπιλίδης (30κ junior A Παίδες)!!

Χάλκινα :Νίκος Κοντοκώστας (34κ Παίδες Β) Θανάσης Κατσίφας (42κ Παίδες Β) και το κορίτσι μας Δέσποινα Αλατζά (44κ Κορασίδες Β)!!

Ακόμα αγωνίστηκαν Τσορπατζίδης Αλέξανδρος (34κ Παίδων Β) Τζουλάκης Κυριάκος (27κ junior Α παίδες) Στακιάς Μάνος (21κ junior B Παίδες) Μπανέ Βαλεντίνα (21κ junior B Κορασίδες)

Μπράβο παιδιά συγχαρητήρια σε όλους και σε ανώτερα!!!