Σαββατοκύριακο με πολλά μετάλλια το Τζούντο του Πανιώνιου (Pics)

Την Δευτέρα στις 22:00 η «Φωνή των Πανθήρων»
20 Μαΐου 2018
Πανιώνιος Βόλεϊ Παμπαίδων: Απολογισμός 2017 – 2018
21 Μαΐου 2018

Το Σαββατοκύριακο που μας πέρασε το Τζούντο του Πανιώνιου παραβρέθηκε σε δύο διεθνή τουρνουά σε Ελλάδα και Βέλγιο όπου συνολικά κατέκτησε 10 μετάλλια

Στο δυνατό Διεθνές Τουρνουά της Λιέγης «Hermes cup» Ο Πανιώνιος κατέκτησε με τον Κατσούλη Αλέξανδρο (66κ Παίδων Α) 3η θέση (Χάλκινο μετάλλιο)!!! Ηττήθηκε από τον Ολλανδό Πρωταθλητή.

Ακόμα Ο Τσακίρης Δημήτρης στα 73κ Εφήβων σε μία πολυάριθμη και δύσκολη κατηγορία σημείωσε 3 νίκες φτάνοντας μέχρι τα προημιτελικά, χάνοντας την είσοδο του στα μετάλλια από τον 3ο νικητή της κατηγορίας του!!Συγχαρητήρια και στους 2 αθλητές μου για την αγωνιστικότητα τους!! Εύχομαι ακόμα περισσότερες επιτυχίες!!

Το Σαββατοκύριακο ο Πανιώνιος κατέκτησε στο Διεθνές Τουρνουά της Ηλιούπολης 9 Μετάλλια στους 13 αθλητές που συμμετείχαν!! 2 Χρυσά 4 Αργυρά 3 Χάλκινα!!

Χρυσά με τα κορίτσια μας, Δαγιακίδη Δάφνη (42κ Junior A Κορασίδες) Παπαθεωδόρου Εύα (24κ junior A Κορασιδες)

Αργυρά πάλι με τα κορίτσια μας μαζί με τον Γιώργο!! Ιωάννα Κοπτερού (42κ Junior A κορασίδες) Ιώ Παπαθεωδόρου (21κ junior B Κορασίδες) Ζωή Παπαθεωδόρου (18κ mini junior κορασίδες) και ο Γιώργος Σοπιλίδης (30κ junior A Παίδες)!!

Χάλκινα :Νίκος Κοντοκώστας (34κ Παίδες Β) Θανάσης Κατσίφας (42κ Παίδες Β) και το κορίτσι μας Δέσποινα Αλατζά (44κ Κορασίδες Β)!!

Ακόμα αγωνίστηκαν Τσορπατζίδης Αλέξανδρος (34κ Παίδων Β) Τζουλάκης Κυριάκος (27κ junior Α παίδες) Στακιάς Μάνος (21κ junior B Παίδες) Μπανέ Βαλεντίνα (21κ junior B Κορασίδες)

Μπράβο παιδιά συγχαρητήρια σε όλους και σε ανώτερα!!!