Σαν να μην πέρασε μια μέρα – Συνεχίζει το αήττητο ο Ιστορικός στην Γ’ Εθνική

0

Με το δεξί ο ιστορικός επανήλθε στις αγωνιστικές υποχρεώσεις του νικώντας με 0-1 τον Αήττητο Σπατών

Ο Πανιώνιος ξεκίνησε με το δεξί τις υποχρεώσεις του στην Γ’ Εθνική και με τους βαθμούς της νίκης που πήρε σήμερα απολαμβάνει μόνος την κορυφή του 6ου ομίλου με 12 βαθμούς σε τέσσερεις αγωνιστικές.

Η αντίπαλος του Ιστορικού στην βαθμολογία Ηλιούπολη ηττήθηκε σήμερα σε έναν αγώνα εκτός έδρας από τον Πανναξιακό με 3-2.

Οι ποδοσφαιριστές του Κοροπούλη έδειξαν σήμερα ποιος είναι το αφεντικό του ομίλου. Με ένα καλό και παραγωγικό πρώτο ημίχρονο όπου πέτυχαν και το γκολ της νίκης στο 15’ με τον Μακρίδη ο Πανιώνιος μπόρεσε και έλεγξε την ροή του αγώνα και δεν άφησε τον Αήττητο να απειλήσει την εστία του. Ωστόσο οι γηπεδούχοι παραπονιούνται για ένα πέναλντι που δεν δόθηκε σε ανατροπή του Δακτυλίδη στο τέλος του πρώτου ημιχρόνου.

Στο δεύτερο ημίχρονο ο Πανιώνιος έπαιξε συντηρητικό ποδόσφαιρο χωρίς να μπορέσει να βρει δίχτυα αλλά με την άμυνα να κρατά εύκολα ανέπαφη την εστία του. Μάλιστα στο τέλος του δευτέρου ημιχρόνου ο Πανιώνιος είχε μεγάλη ευκαιρία για να κάνει το 2-0 αλλά ο αντίπαλος τερματοφύλακας (Παναγόπουλος) είπε όχι σε σουτ.

Πλέον ο Πανιώνιος πηγαίνει στην 5η αγωνιστική την άλλη Κυριακή μόνος πρώτος στον βαθμολογικό πίνακα του 6ου ομίλου σε ένα παιχνίδι εντός έδρας με το Μαρκό.

ΑΗΤΤΗΤΟΣ: Παναγόπουλος, Στυλιανόπουλος, Ασλάνι, Σπίντζος, Μεγαλοϊκονόμου, Ντουσάι (51′ Ιωαννίδης), Δαχτυλίδης, Γκρόσιος (51′ Γραβασιάδης), Πλαβούκος, Σερεπάς, Παπανικολάου.

ΠΑΝΙΩΝΙΟΣ: Στουρνάρας, Λάμψιας, Ξυγκορος, Ζούλιας, Κοντοές, Μπρέγκου, Μακρίδης (62′ Μούντριχας), Πίσπας (72′ Παπαδόπουλος), Σταμάτης, Γροντής (81′ λ.τρ. Καμαρά), Νίνο.