ΧΑΝΤΜΠΟΛ

“Εντός” έδρας ήττα για το Χάντμπολ του Πανιώνιου

0

Οι άντρες του Χάντμπολ του Πανιώνιου έχασαν στη Κυψέλη από τον Πανελλήνιο για το πρωτάθλημα της Α2 του 1ου Ομίλου.

Την ήττα γνώρισε ο Πανιώνιος σε ένα παιχνίδι “εντός” έδρας από τον Πανελλήνιο με 20-29. Πλέον με τους 7 βαθμούς που παραμένει στον βαθμολογικό πίνακα η ομάδα του Χάντμπολ του Πανιώνιου έχει μεγάλο πρόβλημα παραμονής.

Ο Πανιώνιος μπορεί να είχε μαχητικότητα και να ήταν κοντά στο σκορ μέχρι και το ημίχρονο όπου τελείωσε ισόπαλο με 13-13. Στο δεύτερο ημίχρονο όμως η ομάδα του Πανελλήνιου έκανε την διαφορά και κατάφερε να κερδίσει με διαφορά 9 γκολ. (20-29).

Πανιώνιος-Πανελλήνιος 20-29

Πεντάλεπτα:
3-3, 5-4, 8-7, 9-8, 10-10, 13-13 (σκορ ημιχρόνου), 14-15, 17-18, 17-20, 19-23, 20-27, 20-29