Πόλο: Ο Πανιώνιος με ανατροπή πήρε τον βαθμό

Ζιάγκος: «Μας έφυγε ο ρυθμός και χάσαμε τον έλεγχο»
13 Ιανουαρίου 2018
Βόλεϊ Γυναικών: Γ.Σ ΠΕΤΡΟΥΠΟΛΗΣ-ΠΑΝΙΩΝΙΟΣ 1-3

Ο Πανιώνιος σήμερα με μεγάλη ανατροπή μέσα στα Χανιά έφυγε με τον βαθμό της ισοπαλίας

Το παιχνίδι ξεκίνησε με τον Πανιώνιο να παίρνει δύο φορές προβάδισμα με τέρματα των Παπαποστόλου και Μπργκούλιαν, ενώ ενδιάμεσα είχε ισοφαρίσει ο Χαριτάκης.

Ο Πανιώνιος ήταν αυτός που διατηρούσε το προβάδισμα σχεδόν σε όλο το οκτάλεπτο, όμως ο Αντώνης Χαριτάκης ισοφάρισε στο τελευταίο λεπτό.

Στο δεύτερο οκτάλεπτο ο Πανιώνιος δέχτηκε τρία γκολ και βρέθηκε στα μισά της δεύτερης περιόδου πίσω με τρία γκολ. Όμως στα τελευταία δευτερόλεπτα ο Παπαποστόλου σημείωσε ένα γκολ και μείωσε στο ημίχρονο στα δύο γκολ πίσω από τον Ν.Ο Χανίων.

Στην αρχή του δεύτερου μέρους ο Πανιώνιος ισοφάρισε με τον Καλαϊτζή και το σκορ αυτό διατηρήθηκε για αρκετά λεπτά. Όμως δύο γκολ του Μάνθου Βουλγαράκη έφεραν τον ΝΟΧ μπροστά στο τέλος του τρίτου οκταλέπτου με 7-5.

Ο Πανιώνιος αντέδρασε και μείωσε με τον Χρήστο Κουτσιαλή σε 7-6, ενώ ο Καλαϊτζής ισοφάρισε στα μισά του τελευταίου οκταλέπτου (7-7).

Αυτό ήταν και το τελικό σκορ του αγώνα και έτσι οι δύο ομάδες μοιράστηκαν τους βαθμούς.

ΝΟ Χανίων ANEK Lines – Πανιώνιος 7-7 (2-2, 3-2, 2-1, 0-2)

ΝΟ Χανίων (Ηλίας Μαχαίρας): Λεβεντάκης, Φλώρος, Πολύζος, Παπαδόπουλος Τρ., Αγιωργούσης, Πετρόχειλος, Βουλγαράκης 2, Χαριτάκης 3, Μπαριωτάκης, Κατσουλάκης 2, Μαραγκουδάκης, Μαζοκοπάκης, Πολυγεώργης, Αποστολάκης, Παπαμανωλιουδάκης

Πανιώνιος (Κώστας Δήμου): Πρωτονοτάριος, Θεοδόσης – Παπαλουκάς, Περόπουλος, Κουτσιαλής 1, Μπργκούλιαν 1, Κουλιεράκης, Καλαϊτζής 3, Φαναριώτογλου, Παπαποστόλου 2, Βέκκος, Μαντής, Δημακόπουλος