ΠΟΛΟ

Πόλο γυναικών: Στη δεύτερη περίοδο “τελείωσε” το παιχνίδι

0

Οι γυναίκες του Πόλο του Πανιωνίου έκαναν την δεύτερη νίκη τους σήμερα 24/10 μέσα στο Ρέθυμνο επικρατώντας του Ν.Ο Ρεθύμνου με 7-11

Το παιχνίδι της Κρήτης ήταν αμφίρροπο μέχρι και το πρώτο οκτάλεπτο (3-3). Οι Πανθηρήνες όμως του Παπαναστασίου κατάφεραν και πήραν προβάδισμα στο δεύτερο οκτάλεπτο τρία γκολ χωρίς να δεχτούν κανένα και τις βρήκε το ημίχρονο μπροστά με 3-6.

Στο δεύτερο ημίχρονο ήταν μια από τα ίδια με το πρώτο ημίχρονο, ισόπαλο (3-3) το τρίτο οκτάλεπτο και στο τελευταίο οκτάλεπτο ο Πανιώνιος κράτησε το σκορ (1-2) και έφυγε νικητής με 7-11.

ΝΟ ΡΕΘΥΜΝΟΥ – ΠΑΝΙΩΝΙΟΣ   7-11

Τα οκτάλεπτα: 3-3 , 0-3 , 3-3 , 1-2

NΟ Ρεθύμνου (Βασίλης Κουνδουράκης): Καραγιάννη, Μαλλιαρού, Λαμπαθάκη, Κυριακάκη 4, Φαρμάκη, Φραγγελάκη, Παναγιωτάκη 1, Γαβαλά 1, Λιμπιτάκη, Χρυσοβέργη 1, Παντελιδάκη

Πανιώνιος (Τάσος Παπαναστασίου): Τζούρκα, Σαφέτη 2, Παπαφιλίππου, Πουστινίκοβα 3, Αποστολίδου 1, Ξανθοπούλου 2, Κούβδου 3, Πετεινάτου, Μαλλιαρού, Παπαναστασίου Α., Δουρέκα, Παπαναστασίου Δ., Ζερβού, Μήτσου