Πόλο Γυναικών: Νηρέας Χαλανδρίου – Πανιώνιος 15-11

Οι γυναίκες του Πανιώνιου έπαιζαν σήμερα με τον Νηρέα Χαλανδρίου για τον Β’ όμιλο της Α’ φάσης του Πόλο των γυναικών και έχασαν με 15-11 εκτός έδρας.

Ο Πανιώνιος με τον Νηρέα Χαλανδρίου είχαν ένα αμφίρροπο αγώνα στο πρώτο ημίχρονο όπου το 7-6 και η διαφορά του ενός γκολ το έδειχνε. Στο δεύτερο ημίχρονο οι γηπεδούχοι είχαν ένα ξέσπασμα και με ένα 6-1 στο τρίτο οκτάλεπτο πήραν μια διαφορά 6 τερμάτων.

Ο Πανιώνιος κατάφερε και μείωσε το σκορ στο τελευταίο οκτάλεπτο (2-4) αλλά δεν ήταν αρκετό για να πάρει την νίκη.

Ο Νηρέας πλέον με το 4 στα 4 εξασφάλισε και μαθηματικά την είσοδό του στην Β’ φάση. Ο Πανιώνιος πλέον πρέπει να κάνει το 2 στα 2 στα επόμενα παιχνίδια για να μπει και αυτός στην Β’ φάση του πρωταθλήματος.

Νηρέας Χαλανδρίου – Πανιώνιος 15-11 (4-4, 3-2, 6-1, 2-4)

Νηρέας Χαλανδρίου (Ευτυχία Καραγιάννη): Λάζαρη, Παπατριανταφύλλου, Μαυρωτά Ιφ. 2, Μαντουδιώτη, Τριχά 6, Ξανθοπούλου, Κοτσάφτη, Μπόβαλη, Αγγελίδη 4, Παπαναστασίου Δ. 3, Κάσσαρη, Νιαρχάκου, Κοβάσεβιτς Σ., Πάτερου, Κοβάσεβιτς Ε.

Πανιώνιος (Σταμάτης Χέλμης): Τζούρκα, Σαφέτη, Δουρέκα Αδ., Καλογεροπούλου Δ., Αποστολίδου 2, Τούρου, Κούβδου Ν. 3, Παπαφιλίππου, Μαλλιαρού, Λιαπάκη, Μπινιάρη, Σολανάκη 5, Μήτσου, Πετεινάτου, Χέλμη 1