ΠΟΛΟ

Πόλο Α1 – Στο μπάζερ μπίτερ έχασε ο Πανιώνιος 8-7 από τον ΠΑΟΚ

0

Στο ντέρμπι της 12ης αγωνιστικής ο ΠΑΟΚ πήρε τη νίκη στο τελευταίο λεπτό του αγώνα με 8-7 επί του Πανιωνίου και έχει προβάδισμα για τα πλειοφ του πρωταθλήματος της Α1

Σε ένα συναρπαστικό παιχνίδι στην Θεσσαλονίκη ο ΠΑΟΚ κατάφερε και πήρε τη νίκη στα τελευταία δυο λεπτά του αγώνα με παίκτη παραπάνω.

Ο ΠΑΟΚ έφτασε τους 17 βαθμούς στην βαθμολογία και ο Πανιώνιος τους 15. Πλέον όλα παίζονται την τελευταία αγωνιστική όπου ο Πανιώνιος φιλοξενεί τον ΑΝΟΓ ενώ ο ΠΑΟΚ πηγαίνει στον Υδραϊκό να πάρει τη νίκη.

Στον αγώνα ο Πανιώνιος ήταν αυτός που πήρε προβάδισμα στο π΄ρωτο οκτάλεπτο με 1-2. Ο ΠΑΟΚ αντέδρασε στο δεύτερο και πριν τη λήξη του ημιχρόνου με το 3-1 του δεύτερου οκταλέπτου τον βρήκε μπροστά στο ημίχρονο με ένα γκολ (4-3).

Στο δεύτερο ημίχρονο ο ΠΑΟΚ μπήκε δυνατά και κατάφερε και πήρε το τρίτο οκτάλεπτο με 2-1. Στο τελευταίο οκτάλεπτο ο Πανιώνιος ήταν μπροστά στο σκορ δύο λεπτά πριν τη λήξη του παιχνιδιού με 1-3. Στα τελευταία δύο λεπτά του αγώνα ο Πανιώνιος έμεινε με παίκτη  λιγότερο. Ο Ράντονιτς σκόραρε από μακριά και έκανε το 1-3 του οκταλέπτου και το 8-7 τελικό σκορ.

ΠΑΟΚ – ΠΑΝΙΩΝΙΟΣ 8-7

Οκτάλεπτα: 1-2, 3-1, 2-1, 2-3.

ΠΑΟΚ (Θοδωρής Χατζηθεοδώρου): Σιορδίλης, Σαρησάββας, Ραντόγεβιτς 1, Προσινικλής Ν., Μαρινάγης, Κεχαλάρης, Γιαννόπουλος 1, Σγουρίδης 2, Παπάκος 3, Προσινικλής Π., Ράντονιτς 1, Νάνος, Μανθογιάννης, Κουτσαντάς, Νικολαΐδης.

ΠΑΝΙΩΝΙΟΣ (Κώστας Δήμου): Σαλτερής, Μπουζαλάς, Σπούνερ, Μπραΐμης 2, Γαβαλάς, Καλαϊτζής 1, Ζουρίδης, Αλεξίου, Δήμου 2, Μπάρακατ 1, Καπετανάκης 1, Λιμαράκης, Μοσχοβέλης, Κούκουνας.

Διαιτητές: Αχλαδιώτης, Κυράκης Κ.

Αλυτάρχης: Γιάννης Ελευθεριάδης

Γραφείο Τύπου ΚΟΕ: Γιάννης Κορακής