Πλήρωσε τα λάθη του στην Λιβαδειά ο Πανιώνιος

0

Τα λάθη που κάνεις τα πληρώνεις αλλά ας γίνουν μάθημα για την συνέχεια γιατί απλά σήμερα χάσαμε μόνο τους βαθμούς

Ο Πανιώνιος σήμερα πλήρωσε τα λάθη του και τον κακό του εαυτό. Δεν μπόρεσε να κρατήσει το γκολ που προηγήθηκε και ακριβώς στην επόμενη φάση σε ένα κόρνερ που δεν υπήρχε, παρά μονάχα ο επόπτης το είδε έφαγε το γκολ της ισοφάρισης.

Στη Λιβαδειά σήμερα ο Πανιώνιος είχε ένα πολύ κακό πρώτο ημίχρονο όπου έκανε μονάχα δύο τελικές και ευτυχώς δεν έφαγε γκολ. Στο δεύτερο ημίχρονο μια από τα ίδια και στο ξεκίνημα του δευτέρου ημιχρόνου ο Λεβαδειακός είχε ένα δοκάρι σε απευθείας χτύπημα φάουλ του Σουμπίνιο στο 50′.

Ο Πανιώνιος κατάφερε να κάνει μια οργανωμένη επίθεση στο 58′ και με ένα ωραίο τελείωμα ο Μασούρας με σουτ να στέλνει την μπάλα στα δίχτυα.

Αλλά ο Λεβαδειακός απάντησε γρήγορα, στο 60′ σε μία στημένη φάση, που μόνο το διαιτητικό τρίο την είδαν ο Γιακουμάκης γύρισε την μπάλα στο δεύτερο δοκάρι και ο Λεονάρντο να κάνει την ισοφάριση για τον Λεβαδειακό.

Ο Πανιώνιος παρά την ισοφάριση ανέβασε στροφές και προσπάθησε να βρει το γκολ που θα τον έβαζε μπροστά πάλι στο σκορ. Στο 78’ η εκτέλεση φάουλ του Χατζισαφί τους γύρισε «μπούμερανγκ», αφού ο Επασί έδωσε γρήγορα συνέχεια στο παιχνίδι, ο Σουμπίνιο πέρασε στον Γιακουμάκη κι αυτός με την βοήθεια της κόντρας νίκησε τον Κότνικ «τουμπάροντας» το ματς (2-1).

Μετά και το 2-1 ο Πανιώνιος συνέχιζε να πιέζει αλλά μια που οι παίκτες του Λεβαδειακού με τις καθυστερήσεις που έκαναν αλλά και η κούραση δεν άφησαν τον Πανιώνιο να βρει τουλάχιστον το γκολ της ισοφάρισης.

Να σημειώσουμε εδώ την ισχυρή παρουσία φιλάθλων και οργανωμένων οπαδών του ιστορικού στην θύρα 4. Τουλάχιστον 250 άτομα βρέθηκαν στο γήπεδο της Λιβαδειάς όπου δεν σταμάτησαν να τραγουδούν από την αρχή έως και το τέλος του αγώνα.

Λεβαδειακός (Ζοζέ Ανιγκό): Επασί, Αμαράλ, Λεονάρντο, Αντιλέχου, Τσαμπούρης, Νιασέ (Μητρόπουλος), Νουάνκο, Γιουσούφ, Σουμπίνιο (Μεντί), Μπελγκαζουανί (90’ Ιωαννίδης), Γιακουμάκης

Στον πάγκο: Σωτηρίου, Καλτσάς, Ζαραδούκας, Καθάριος

Πανιώνιος (Μιχάλης Γρηγορίου): Κότνικ, Χταζισαφί, Γκιοατά, Μπανανά, Βλάχος, Κόρμπος, Σιώπης (81’ Βουκελάτος), Λάμπρου, Σαββίδης (73’ Ταπόκο), Μασούρας, Γεσίλ (54’ Ντουρμισάι)

Στον πάγκο: Μπαντής, Παπαγεωργίου, Σαραμαντάς, Σταυρόπουλος

Διαιτητής: Αναστάσιος Παπαπέτρου

Νίκος Μίχαλος: “Είμαστε ακόμα ζωντανοί”

Τα στιγμιότυπα του Λεβαδειακός – Πανιώνιος (2-1)(Vid)