Πλήρης κατάρρευση από τα αποδυτήρια του “Καραϊσκάκης”

0

Ο Πανιώνιος έχασε σήμερα από τα αποδυτήρια του “Καραϊσκάκης” με 4-0 από τον Ολυμπιακό για την 24η αγωνιστική του πρωταθλήματος της Super League 1.

Ένας τραγικός Πανιώνιος στα πρώτα 24 λεπτά του αγώνα με τον Ολυμπιακό. Ο Πανιώνιος… άργησε να βγει από τα αποδυτήρια και όταν πια εμφανίστηκε στον αγωνιστικό χώρο, το σκορ είχε ήδη εκτοξευθεί πριν καν συμπληρωθούν δέκα λεπτά αγώνα!

Ο Πανιώνιος μπήκε στον αγώνα με τον Ολυμπιακό χωρίς να υπάρχει άμυνα και με την πλήρη υπεροχή του Ολυμπιακού στα πρώτα λεπτά του αγώνα κατάφερε και ήταν πίσω στο σκορ με 3-0 μόλις στο ένατο λεπτό του πρώτου ημιχρόνου.

Τα αβίαστα λάθη του Πανιώνιου, έδωσαν δύο εύκολα γκολ στον Ολυμπιακό. Το ξεκίνημα του αγώνα δεν ήταν το καλύτερο για τον Πανιώνιο. Ο Ολυμπιακός μπήκε πολύ δυνατά από τα πρώτα λεπτά του αγώνα και μόλις στο 4′ μετά από μπαλιά του Βαλμπουενά στον Χασάν, ο δεύτερος κατέβασε εξαιρετικά την μπάλα και εκτέλεσε τον Κότνικ για το 1-0.

Δύο λεπτά μετά (6′) Ένα τραγικό αβίαστο λάθος του τερματοφύλακα του Πανιωνίου σε σέντρα-σουτ του Φορτούνη, ο Κότνικ έχασε την μπάλα μέσα από τα χέρια του και από κοντά ο Ελ Αραμπί έστειλε την μπάλα στα δίχτυα κάνοντας το 2-0.

Τρία λεπτά μετά (9′) ήρθε και το τρίτο γκολ για τον Ολυμπιακό όταν σε ατομική ενέργεια από τον Φορτούνη, ο οποίος πέρασε 2-3 παίκτες και πλάσαρε μέσα από την περιοχή τον Κότνικ κάνοντας το 3-0.

Ο Πανιώνιος δεν μπόρεσε να είχε την αυτοσυγκέντρωση σε κανένα λεπτό του πρώτου ημιχρόνου και ο Ολυμπιακός μετά τα τρία γκολ που πέτυχε χαλάρωσε λίγο τους ρυθμούς. Αλλά στο 24′ ένα ακόμα αβίαστο λάθος του Ρέτσου έδωσε την ευκαιρία στον Ελ Αραμπί, να κλέψει την μπάλα να περάσει και τον Κότνικ και α κάνει το 4-0.

Εδώ θα σταθούμε λίγο και να πούμε ότι δεν πρέπει με κανέναν λόγο να ρίξουμε έστω και μια ευθύνη στον ποδοσφαιριστή όταν σε κανένα παιχνίδι εδώ και 23 αγωνιστικές δεν τον έχει ξεκινήσει ο προπονητής στην ενδεκάδα και τον βάζει με τον Ολυμπιακό να είναι βασικός.

Στο 36’, ο Πανιώνιος είχε την καλύτερη στιγμή του, με τον Καμαρά να σουτάρει ανενόχλητος μέσα από την περιοχή, όμως σημάδεψε ψηλά…

Στο δεύτερο ημίχρονο πια, στο Καραϊσκάκης παίχτηκε… κάτι σαν ποδόσφαιρο, αφού ο Ολυμπιακός έλεγξε απόλυτα το ματς κατεβάζοντας στροφές στο ρελαντί και κάνοντας πάνω στο χορτάρι τα απολύτως απαραίτητα. Ο Πανιώνιος έκανε και αυτός δύο τρεις ευκαιρίες αλλά χωρίς να μπορέσει να απειλήσει ουσιαστικά τον Σα.

Ολυμπιακός (Μαρτίνς): Σα – Ραντζέλοβιτς, Σισέ, Μπα, Γκασπάρ – Βαλμπουενά (46’ Αβραάμ Παπαδόπουλος), Μπουχαλάκης, Καμαρά (62’ Καφού), Φορτούνης – Ελ Αραμπί (56’ Χριστοδουλόπουλος), Χασάν