ΜΠΑΣΚΕΤ

Περιστέρι winmasters vs Πανιώνιος Su Casa 95-69

0

Το Περιστέρι νίκησε εύκολα τον Πανιώνιο ειδικά στο δεύτερο ημίχρονο όπου έκανε και την διαφορά της νίκης υπέρ του με 95-69

Για ακόμα ένα παιχνίδι ο Πανιώνιος δεν μπόρεσε να βρει τις ψυχικές του δυνάμεις και να παίξει στο δεύτερο ημίχρονο όπως το πρώτο.

Ο Πανιώνιος κατάφερε να έχει κοντά στο σκορ το Περιστέρι στο πρώτο ημίχρονο, αλλά το Περιστέρι έδειξε ότι είχε τις δυνάμεις και κατάφερε να νικήσει στο τέλος με 26 πόντους διαφορά.

Το Περιστέρι κάνει το 3/3 στις νίκες και ο Πανιώνιος το 3/3 στις ήττες. Πλέον η ομάδα του Πανιώνιου πρέπει να ψάξει για νίκες τουλάχιστον μέσα στην έδρα του γιατί αν συνεχίσει με το ίδιο μοτίβο, να καταρρέει στο δεύτερο ημίχρονο από δυνάμεις δεν θα μπορέσει να σταυρώσει νίκη.

Το Περιστέρι είχε έξι παίκτες με διψήφιο αριθμό πόντων (Βασιλόπουλος, Σαλούστρος, Σκορδίλης, Χάτσερ, Σμιθ και Κίνγκσλεϊ), ενώ για τον Πανιώνιο «πάλεψαν» οι Πάσαλιτς – ΜακΓκιλ και Λιούις.

Οι γηπεδούχοι ξεκίνησαν καλύτερα το παιχνίδι (+7 στο 10′, 26-19), παρά το επιθετικό «κρεσέντο» του Ρίκι ΜακΓκιλ (10π.). Οι παίκτες του Ηλία Ζούρου μάζευαν σταθερά τα ριμπάουντ (12-4ρ.) και είχαν τον έλεγχο μέσω αυτών. Η κατάσταση δεν άλλαξε δραματικά ούτε στη δεύτερη περίοδο (42-36 στο 20′). Πρώτος σκόρερ του Περιστερίου στο ημίχρονο ήταν ο Γάιος Σκορδίλης (10π.). Πάντως, αξίζει να σημειώσουμε πως και οι δύο ομάδες είχαν διψήφιο αριθμό λαθών στο 20′ και έμοιαζαν κάπως νευρικές (11-13λ.).

Live Basket League: Περιστέρι Winmasters vs Πανιώνιος Su Casa

Ισόπαλος 11-11 τελείωσε ο αγώνας ΝΟΛ – Πανιώνιος για την Α1 Πόλο των γυναικών