ΠΑΟΚ vs Πανιώνιος 3-0

0

Για την 17η αγωνιστική της Super League ο ΠΑΟΚ κέρδισε σήμερα τον Πανιώνιο 3-0 με πρωταγωνιστές όχι τους ποδοσφαιριστές αλλά αυτούς που συνήθως είναι εδώ και καιρό στα Ελληνικά γήπεδα

Ο Πανιώνιος σήμερα δέχτηκε ένα γρήγορο γκολ από τον πρωτοπόρο της βαθμολογίας ΠΑΟΚ αλλά δέχτηκε και μια κόκκινη κάρτα (δεύτερη κίτρινη) από τον “πρωτοπόρο” των διαιτητών κύριο Σιδηρόπουλο που τον αποτελείωσε μόλις στο 40′ λεπτό.

Το γκολ που πέτυχε ο Μπίσεσβαρ με προσωπική προσπάθεια αποφεύγοντας δύο παίκτες μόλις στο 11′ έδωσε άλλο αέρα στην ομάδα του ΠΑΟΚ και κατάφερε να ελέγξει το παιχνίδι μέχρι το 38′.

Ο Πανιώνιος προς το τέλος του ημιχρόνου ανέβασε στροφές και έδειξε ότι μπορούσε να βρεθεί απέναντι στην εστία του Πασχαλάκη. Αλλά εκεί βρέθηκε ο “από μηχανής” Θεός ο κύριος Σιδηρόπουλος όπου είδε δεύτερη κίτρινη κάρτα στον Μακρύλλο στο 41′ και άφησε τον Πανιώνιο με 10 παίκτες.

Στο τέλος του πρώτου μέρους 45’+2 ο Αντελίνο Βιεϊρίνια, έβαλε ένα γκολ, μετά την ωραία προσπάθεια του Ελ Καντουρί με ωραίο διαγώνιο σουτ, σε μια φάση ωστόσο που και ο Κότνικ φέρει ευθύνη.

Στο δεύτερο ημίχρονο ο ΠΑΟΚ χαλάρωσε και ο Πανιώνιος με δέκα παίκτες δεν μπορούσε να απειλήσει τον ΠΑΟΚ. Στο 69′ σε μια φάση που η μπάλα πέρασε κάτω από τα πόδια του Μανοϊλοβιτς, αφού ο Κότνικ είχε αντικατασταθεί στο ημίχρονο λόγω τραυματισμού ο ΠΑΟΚ κατάφερε και έκανε το 3-0 με γκολ του Σάκχοφ.

Αυτό το παιχνίδι περνά πλέον στο παρελθόν για την ομάδα του Μάντζιου και πλέον όλοι πρέπει να κοιτάξουν τον αγώνα της Τρίτης με τον ΠΑΣ Γιάννινα στην Νέα Σμύρνη αλλά και τους υπόλοιπους αγώνες του πρωταθλήματος της Super League.

ΠΑΟΚ: Πασχαλάκης, Βιεϊρίνια, Τόσκα, Βαρέλα, Κρέσπο, Μαουρίσιο, Ελ Καντουρί, Ελ Καντουρί, Λημνιός, Μπίσεσβαρ, Άκπομ

Στον πάγκο για τον ΠΑΟΚ: Ρέι, Χατσερίδης, Λύρατζης, Πέλκας, Μπαλογιάννης, Ζαμπά, Καρέλης

Πανιώνιος: Κότνικ, Σαραμαντάς, Σταυρόπουλος, Ντομίνγκες, Παπαγεωργίου, Κόρμπος, Μακρύλλος, Κότσιτς, Σίντι Αλί, Κούρντι, Ντουρμισάι

Στον πάγκο για τον Πανιώνιο: Μανοϊλοβιτς, Ντε Ταντεο, Μικο, Μανθάτης, Καμαρά, Μπανανά, Οικονομίδης