Πανιώνιος – ΠΑΕ Χανίων 2-2 φιλικός αγώνας

Ο Πανιώνιος και τα Χανιά μοιράστηκαν τα γκολ και τις ευκαιρίες σήμερα σε ένα φιλικό που έδωσαν το απόγευμα στο στάδιο της Νέας Σμύρνης

Φιλικό αγώνα λόγω της διακοπής του πρωταθλήματος έδωσε σήμερα ο Πανιώνιος. Ήταν μια ευκαιρία για να δει ο νέος προπονητής την ομάδα σε αγωνιστική δράση και να μπορέσει να βγάλει συμπεράσματα για τους ποδοσφαιριστές του.

Ο Πανιώνιος στο α’ ημίχρονο ήταν πιο κινητικός από την ομάδα των Χανίων αλλά του έλειπε το τελείωμα στην επίθεση. Ο Αραμπούλι είχε αυτόν το ρόλο να πάρει την μπάλα και να βγάλει την ευκαιρία αλλά δεν μπορούσαν να τον τροφοδοτήσουν με σωστές μπαλιές.

Στο δεύτερο ημίχρονο ο Πανιώνιος άνοιξε το σκορ με πέναλτι του Αραμπουλί στο 48′. Οι Χανιώτες αντέδρασαν είκοσι λεπτά μετά στο 67′ με απευθείας εκτέλεση φάουλ του νεοεισελθόντα Τριανταφυλλάκου. Δεκαεπτά λεπτά μετά ο ίδιος παίκτης μετά από κόρνερ έπιασε ένα μονοκόμματο σουτ και έστειλε για δεύτερη φορά την μπάλα του Μάλερμπ.

Ο Πανιώνιος κατάφερε και αντέδρασε γρήγορα μόλις τέσσερα λεπτά μετά στο 88′ όταν ο Τσιλούλης σε αντεπίθεση κατάφερε και βγήκε τετ α τετ με τον Κουτζαβασίλη και έστειλε την μπάλα στα δίχτυα ισοφαρίζοντας και γράφοντας το τελικό σκορ του αγώνα σε 2-2.

Πανιώνιος: Κότνικ (46′ Μαλέρμπ), Σαραμαντάς (46′ Λυμπεράκης), Κόρμπος, Μαξίμοβιτς (60′ Μπαξεβάνος), Αραμπούλι (68′ Σέλκος), Καμαρά (60′ Γρίβας), Σταυρόπουλος, Ρέντζας (46′ Σιντι Αλί), Άρσε (31′ λ.τρ. Οικονομίδης), Τσιλούλης (89′ Κιάκος), Παπαγεωργίου

Χανιά: Κουτζαβασίλης, Ανδρέου, Ουνγιαλίδης, Σωτηράκος, Γρομητσάρης, Πάνος, Λεοζίνιο, Μουμίν, Παναγιωτούδης, Αρναρέλλης, Τζιώρας, Σελινιωτάκης, Καραγεώργης, Μαρτίνες

Στα τελευταία λεπτά του αγώνα μπήκαν ως αλλαγή και οι: Κουσκούνας, Δημητριάδης, Τριανταφυλλάκος, Βρετός, Παπαχρήστος