Πανιώνιος – Αγ. Ιερόθεος 2-0 – Πραγματικά χαίρεσαι να την βλέπεις αυτή την ομάδα

0

Ο Πανιώνιος έδωσε ακόμα ένα φιλικό αγώνα με τον Άγιο Ιερόθεο λίγες ημέρες πριν την κλήρωση των ομίλων της Γ’ Εθνικής

Μπορεί στο πρωτάθλημα της Γ’ Εθνικής να μην έχει γίνει ακόμα η κλήρωση των ομίλων. Μπορεί ο Πανιώνιος να μην γνωρίζει ακόμα σε ποιο όμιλο θα αγωνιστεί της Γ’ Εθνικής. Αλλά η ομάδα είναι έτοιμη αγωνιστικά, ψυχολογικά και έχει τα δικά της «Πιτσιρίκια» που δίνουν θέαμα και γκολ σε κάθε φιλικό αγώνα που δίνει ο Ιστορικός.

Ο Πανιώνιος σήμερα έπαιξε καλή μπάλα πέτυχε δύο γκολ –Από ένα σε κάθε ημίχρονο- και είχε και δύο δοκάρια.

Με την κατοχή υπέρ του και στα δύο ημίχρονα οι ποδοσφαιριστές του Κοροπούλη έπαιξαν καλή μπάλα. Ευκαιρίες για γκολ είχαν στο α’ ημίχρονο και ο Μούντριχας στο 36ο λεπτό καθώς και ο Σταμάτης στο 40ο λεπτό.

Το γκολ ήρθε στο 29ο λεπτό όταν ο Δρίτσας με ωραία προσπάθεια από την γωνία της μεγάλης περιοχής έκανε ένα σλάλομ και όταν έφτασε σε απόσταση βολής έστειλε την μπάλα στην δεξιά γωνία του Μπουρούση κάνοντας το 1-0.

Στο δεύτερο ημίχρονο ο Πανιώνιος ξεκίνησε όπως το πρώτο δυνατά και αποφασιστικά να πετύχει ακόμα ένα γκολ. Οι φιλοξενούμενοι είχαν και αυτοί τις ευκαιρίες τους στο 52ο λεπτό και αμέσως μετά με τους Κάλα με σουτ και Τσιμπόκα όπου σε τετ α τετ έστειλε την μπάλα άουτ.

Το γκολ όμως ήρθε για τον Πανιώνιο στο 55ο λεπτό. Ο Καλομοίρης πήρε την μπάλα έκανε γρήγορη αντεπίθεση και με ωραίο πλασέ έστειλε για δεύτερη φορά την μπάλα στο τέρμα του Αγίου Ιερόθεου.

Ο Πανιώνιος συνέχισε τις καλές προσπάθειες για τρίτο γκολ και στο 71ο λεπτό ο Λιούμης έστειλε την μπάλα στο δοκάρι. Στο τέλος του αγώνα μετά από φάση διαρκείας ήρθε η μπάλα στον Ξυγκόρο όπου έκανε ένα δυνατό σουτ εκτός μεγάλης περιοχής και η μπάλα τράνταξε το οριζόντιο δοκάρι.

Η παρουσία και το χειροκρότημα 200 φιλάθλων στο στάδιο της Νέας Σμύρνης ήταν ενθαρρυντικό για την ομάδα του Ιστορικού στην δύσκολη προσπάθεια που θα κάνουν ακόμα μια χρονιά στην Γ’ Εθνική.

ΠΑΝΙΩΝΙΟΣ: Σταματόπουλος (59′ Κραβαρίτης), Λάμψιας (67′ Διονέλλης), Ξυγκόρος, Καραβίδας (59′ Μίχος), Κοντοές (72′ Ζούλιας), Μπρέγκου (72′ Τσέργας), Σπάρταλης (46′ Καλομοίρης), Δρίτσας (59′ Νταλακούρας), Σταμάτης (67′ Λιούμης), Γροντής, Μούντριχας (72′ Αργυρίου).

ΑΓ. ΙΕΡΟΘΕΟΣ: Μπουρούσης, Μπαλωμένος, Ντοκο, Καρδάμης, Μενάι, Κυριαζής, Αλμπασάμ, Φερεντίνος, Τσιμπόκας, Μουστάκια, Καλά.