Παναθηναϊκός vs Πανιώνιος Βίκος Cola 97-53

Γυναικείο Μπάσκετ: Νίκησαν τα κορίτσια τη Νίκη Λευκάδος με 73-68
11 Μαρτίου 2018
»Έχασε» δικό του παιχνίδι o Ιστορικός με τον Ατρόμητο το Σάββατο

Ο Πανιώνιος σήμερα δεν μπόρεσε να κοντράρει τον αήττητο Παναθηναϊκό SuperFoods μέσα στο ΟΑΚΑ και έχασε με 97-53

Ενώ ξεκίνησε καλά στο πρώτο δεκάλεπτο ο Πανιώνιος και κοίταξε στα μάτια τον Παναθηναϊκό μέσα στο σπίτι του, δεν μπόρεσε να συνεχίσει την απόδοση του πρώτου δεκαλέπτου όπου είχε το σκορ στον πόντο με 22-21.

Στο δεύτερο δεκάλεπτο ο Πανιώνιος σαν να έπαθε black out και έκανε έξι λεπτά για να πετύχει καλάθι. Έτσι ο Παναθηναϊκός εκμεταλλεύτηκε την αστοχία του Πανιώνιου και ανέβασε στο τέλος του ημιχρόνου το σκορ σε 47-28 με το δεύτερο δεκάλεπτο ο Πανιώνιος να βάζει μόλις επτά πόντους (25-7).

Τα στατιστικά του ημιχρόνου:

Στο δεύτερο ημίχρονο και πιο συγκεκριμένα στην τρίτη περίοδο ο Παναθηναϊκός κράτησε το σκορ ασφαλείας απέναντι στον Πανιώνιο και έτσι με 20-18 που έκανε στην τρίτη περίοδο έδειξε ότι ήταν το φαβορί για τον αγώνα.

Στο τελευταίο δεκάλεπτο ο αγώνας ήταν τυπικής διαδικασίας ο Πανιώνιος πέρασε παίκτες για να αγωνιστούν και να πάρουν χρόνο συμμετοχής όπως ο Γρηγόρης Ραλάτος. Αλλά και ο Πασκουάλ έβαλε παίκτες και αυτός να πάρουν χρόνο συμμετοχής στην basket league. Ο Πανιώνιος έχασε από τον Παναθηναϊκό με 97-53 και πλέον στον Ιστορικό κοιτούν το επόμενο παιχνίδι μέσα στην Νέα Σμύρνη με την ΑΕΚ που είναι αγώνας ζωής και θανάτου για την συνέχεια του Πανιώνιου στην Basket league stoiximan.