Παναιτωλικός – Πανιώνιος 1-0 φιλικός αγώνας

Ο Πανιώνιος έδωσε σήμερα Τετάρτη τον τρίτο του φιλικό αγώνα με τον Παναιτωλικό στο Αγρίνιο όπου έχασε με 1-0

Σε ένα παιχνίδι όπου ο Άκης Μάντζιος ήθελε να δοκιμάσει παίκτες και τεχνικές ο Πανιώνιος έχασε από τον Παναιτωλικό με 1-0.

Το γκολ που έκρινε τον αγώνα ήρθε γρήγορα μόλις στο 8′ λεπτό του πρώτου ημιχρόνου από στημένη φάση. Μετά από εκτέλεση φάουλ έξω από την μεγάλη περιοχή του Πανιώνιου με τον Φυτόπουλο ο Καββαδίας πετάχτηκε πήρε την κεφαλιά και έκανε το 1-0.

Ο Πανιώνιος νωρίτερα μόλις στο 1′ λεπτό είχε μεγάλη ευκαιρία με τον Αλί να ανοίξει το σκορ όταν βρέθηκε μόνος του απέναντι από τον Κνετ μετά από λάθος του Τσιγάρα αλλά η μπάλα πέρασε μόλις αουτ.

Στη συνέχεια το πρώτο ημίχρονο ήταν μπορούμε να πούμε καλό και ο Τσιλούλης ξεχώρισε από την ομάδα του Ιστορικού στο πρώτο ημίχρονο.

Ο Πανιώνιος παρέταξε στην έναρξη του αγώνα τους, Μάλερμπ, Κούρντι, Σαραμαντά, Ευαγγέλου, Ντομίνγκεζ, Κόρμπο, Μαξίμοβιτς, Καμαρά, Σίντι Αλί, Τσιλούλη και Γρίβα.

Ενώ ο Παναιτωλικός τους, Κνετ, Μπαλμπί, Ντάλτσιο, Ντίας, Λουσέρο, Καββαδία, Φυτόπουλο, Ρομάν, Μπακαδήμα, Λιάβα και Μαρσιάλ.

Ο Πανιώνιος είχε καλό πρέσινγκ ψηλά και στον άξονα και δυσκόλεψε αισθητά την ανάπτυξη του αντιπάλου του. Στα άκρα όμως υστερούσε αισθητά και όλο το παιχνίδι ο Παναιτωλικός το έκανε από εκεί.

Στην επανάληψη του αγώνα ο Πανιώνιος είχε ευκαιρία με τον Κούρντι μετά από εκτέλεση φάουλ αλλά ο Κνετ κατάφερε και έβγαλε την μπάλα κόρνερ.

Στο 55′ ο Οικονομίδης πήρε την θέση του Τσιλούλη και στο 68′ ο Μιλόγεβιτς πήρε την θέση του Μαξίμοβιτς. Στο 86′ ο Νίκας πήρε την θέση του Μάλερμπ.

Στο δεύτερο ημίχρονο πάντως δεν παίχτηκε ουσιαστικό ποδόσφαιρο μιας και τα πολλά φάουλ, τα πολλά λάθη και από τις δύο ομάδες το χαρακτήρισαν “άχρωμο” σε όλη την διάρκεια του ημιχρόνου.