Ολυμπιακός vs Πανιώνιος Α1 μπάσκετ γυναικών 79-42

Την ήττα γνώρισαν τα κορίτσια του μπάσκετ των γυναικών από τον Ολυμπιακό σήμερα για την Α1 με 79-42

Ο Πανιώνιος είχε σήμερα ένα δύσκολο αγώνα εκτός έδρας με τον Ολυμπιακό στην Γλυφάδα.

Τα κορίτσια του Τσίκληρα δεν μπόρεσαν να αντισταθούν στον Ολυμπιακό και έχασαν με 79-42. Στο πρώτο δεκάλεπτο ο Πανιώνιος κράτησε το σκορ στο 18-16 αλλά στο τέλος του ημιχρόνου ο Ολυμπιακός κατάφερε και πήρε την διαφορά με 44-26.

Στο δεύτερο ημίχρονο συνεχίστηκε η καλή απόδοση του Ολυμπιακού και οι αθλήτριες του Τσίκληρα δεν μπορούσαν να «επιστρέψουν» στο παιχνίδι καθώς η αγωνιστική ανωτερότητα του Ολυμπιακού ήταν φανερή.

Έτσι το παιχνίδι τελείωσε με νικητή τον Ολυμπιακό με 79-42 και τον κράτησε στην πρώτη θέση της βαθμολογίας ενώ ο Πανιώνιος στους 14 βαθμούς περιμένει το παιχνίδι ΑΟ Δάφνης Αγ. Δημητρίου – Νίκη Λευκάδος για να δει αν θα παραμείνει στην 4η θέση.