Ο «Πάνθηρας» χτύπησε και στο Ηράκλειο

Ο Πανιώνιος στο πόλο ανδρών της Α1 έκανε το 2/2 και επικράτησε του ΟΦΗ στο Ηράκλειο της Κρήτης με 11-7

Οι Πάνθηρες του Κώστα Δήμου δεν άφησαν τον ΟΦΗ να πάρει ανάσα σε κανένα οκτάλεπτο και ήταν πολύ καλοί και στην άμυνα αλλά και στην επίθεση.

Αν και ο ΟΦΗ κατάφερε και έβαλε το πρώτο γκολ στο πρώτο οκτάλεπτο ο Πανιώνιος έδειξε τα δόντια του και έκανε την ανατροπή με 2-1

Στο δεύτερο οκτάλεπτο ο Πανιώνιος προηγήθηκε με δύο γκολ αλλά οι Κρητικοί μπόρεσαν και έδειξαν αντίδραση και ισοφάρισαν. Ο Πανιώνιος στα τελευταία λεπτά έδειξε αντίδραση και έτσι έκλεισαν το ημίχρονο του αγώνα με δυο γκολ διαφορά.

Στο δεύτερο ημίχρονο ο ΟΦΗ έδειξε μια μικρή ανάκαμψη και κατάφερε να ισοφαρίσει στο τρίτο οκτάλεπτο 2-2 με σκορ αγώνα 5-7.

Στο τελευταίο οκτάλεπτο η ομάδα του Πανιώνιου με δύο γκολ διαφορά από τον ΟΦΗ 2-4 κατάφερε και πήρε την νίκη με τελικό σκορ 7-11

ΟΦΗ – Πανιώνιος 7-11 (1-2, 2-3, 2-2, 2-4)

ΟΦΗ (Μάκης Βολτυράκης): Τσουβαλάκης, Παπανικολάου 2, Σιράπογλου, Τσακβινίτζε, Βασιλάκης, Γεωργόπουλος, Τζακάλα 2, Πίσσας, Λεονταράκης 1, Κλήμος, Γιγουρτάκης 1, Αλάτσης, Καβουσάνος, Καλής 1, Σπυριδάκης

Πανιώνιος (Κώστας Δήμου): Πρωτονοτάριος, Θεοδόσης – Παπαλουκάς, Περόπουλος, Κουτσιαλής 2, Μπργκούλιαν 1, Κουλιεράκης 3, Καλαϊτζής 2, Φαναριώτογλου, Παπαποστόλου 2, Σταυρόπουλος 1, Βέκκος, Ποταμιάνος, Μαντής, Δημακόπουλος, Παπαδόπουλος Δ.