Ο Πάνθηρας έδειξε τα δόντια του… σήμερα (Vid)

0

Ο Πανιώνιος αν και προηγήθηκε στο παιχνίδι με τον Χαραυγιακό, οι αντίπαλοι ισόφαρισαν αλλά στο τέλος έδειξε ποιος είναι το αφεντικό στον όμιλο

Στο 91′ ο Σταμάτης έδωσε ακόμα τρεις βαθμούς στον ιστορικό όπου μαζί με την Ηλιούπολη οδηγούν την κούρσα του 6ου ομίλου της Γ’ Εθνικής με 9 βαθμούς.

Ο Πανιώνιος σήμερα κατάφερε και κέρδισε τον Χαραυγιακό με 2-1 θέλοντας να δείξουν οι ποδοσφαιριστές του Κοροπούλη ότι δεν εγκαταλείπουν μέχρι ο διαιτητής να τελειώσει τον αγώνα.

Οι Πάνθηρες του Κοροπούλη σήμερα βρήκαν μια δύσκολη ομάδα αν και είχαν την κατοχή της μπάλας και προσπαθούσαν στο α’ ημίχρονο να προηγηθούν στο σκορ δεν το κατάφεραν.

Στο δεύτερο ημίχρονο το κλίμα άλλαξε και ο Πανιώνιος μπήκε πιο επιθετικά στην αρχή του ημιχρόνου. Στο 53′ ο αρχηγός του Γιάννης Κοντοές έδωσε το προβάδισμα για τον Πανιώνιο.

Ο Χαραυγιακός ανέβασε τις γραμμές του στη συνέχεια και κατάφερε να ισοφαρίσει το παιχνίδι στο 71′ με τέρμα του Μαραγκουδάκη.

Οι Πάνθηρες όμως δεν το έβαλαν κάτω και μέχρι και το τέλος του αγώνα προσπαθούσαν να διασπάσουν την άμυνα του Χαραυγιακού για να πετύχουν το γκολ της νίκης.

Να σημειώσουμε εδώ ότι για ένα μήνα σταματάει το πρωτάθλημα της Γ’ Εθνικής και είναι άγνωστο το πότε θα ξανά ξεκινήσει.

Τελικά ο Σταμάτης με πλασέ μέσα από την περιοχή, διαμόρφωσε το τελικό 2-1 στο 91‘ και τον Πανιώνιο να βάζει ακόμα τρεις βαθμούς στον δύσκολο όμιλο της Γ’ Εθνικής.

Πανιώνιος: Στουρνάρας, Λαμψιάς, Ζαχί, Ζούλιας (81′ Παπαδόπουλος), Κοντοές, Μπρέγκου, Ξυγκόρος (81′ Καραβίδας), Νίνο (64′ Κουτσάκης), Σταμάτης, Γροντής, Δρίτσας (54′ Μουντρίχας)

Χαραυγιακός: Βακερλής, Τζέκος (57’ Κάραβος), Παρασκευόπουλος, Κούτρας, Μαραγκουδάκης, Γιαννόπουλος, Κασιάνος, Κουκοβίνης, Πλούμης, Κουτσούμπας, Alsinio.

Μετά το τέλος του αγώνα οι Πάνθηρες του Κοροπούλη πήγαν στους Πάνθηρες της θύρα 3 και φώναξαν όλοι μαζί ΠΑΝΙΩΝΙΟΣ.