ΜΠΑΣΚΕΤ

Ο Πανιώνιος στο μπάσκετ δεν μπόρεσε να πάρει τη νίκη στο τέλος

0

Ο Πανιώνιος έχασε εκτός έδρας από τον ΟΦΗ στην Κρήτη, προσπάθησε να ήταν σε όλα τα δεκάλεπτα κοντά στο σκορ και το κατάφερε, αλλά έχασε τις δυνάμεις του στο τέλος και ηττήθηκε με διαφορά επτά πόντων (78-71)

Σε αυτό το παιχνίδι η ομάδα του Μπιτζάνη έδειξε καλές στιγμές προσπάθησε αλλά δεν τον κράτησαν οι δυνάμεις του για να μπορέσει να πάρει το ροζ φύλλο αγώνα.

Ο Πανιώνιος μπήκε καλά στο πρώτο ημίχρονο και το τέλος του ημιχρόνου τον βρήκε μπροστά με έναν πόντο (39-40).

Στο δεύτερο ημίχρονο αν και ξεκίνησε καλά στο τρίτο δεκάλεπτο έκανε την διαφορά στους πέντε πόντους (54-59) δεν μπόρεσε να αντέξει την πίεση των γηπεδούχων και κάμφθηκε στο τέλος με 78-71.

Η διακοπή του πρωταθλήματος λόγω κορωνοϊού θα ωφελήσει την ομάδα του νέου προπονητή κ. Μπιζάνη έτσι ώστε να την βρει έτοιμη για το νέο ξεκίνημα.

ΟΦΗ – ΠΑΝΙΩΝΙΟΣ 78-71

Διαιτητές: Τσακαλογιάννης-Ντάνος-Κανελλόπουλος

Δεκάλεπτα: 22-16, 39-40, 54-59, 78-71

ΟΦΗ (Ράλλης): Μποχωρίδης 20 (4), Κριθινάκης 3 (1), Λιανός 11, Τσερκιτζόγλου 16 (2), Μαλλιαράκης, Πετράκης 4, Αγαπιάδης 12 (2), Πρωτογεράκης 8,Καψάλης 2,Καμπάκας, Μηλαθιανάκης, Πάλλης

Πανιώνιος (Μπιτζάνης): Καρέλλης, Κανελλόπουλος 3 (1), Οικονομόπουλος 15 (3), Κωτσακόπουλος 2, Αυγενικός4, Δερμιτζάκης 13 (1), Τσιμπούκης 4, Λυκογιάννης 15 (5), Γκαβανόπουλος 15 (1), Σκαρμούτσος

Πανιώνιος – Χαραυγιακός τα High Lights του αγώνα (Vid)

Η ζωντανή ιστορία του Πανιωνίου επέστρεψε σπίτι του (Vid)