ΜΠΑΣΚΕΤΠροτεινόμενα

Ο Πανιώνιος είχε ένα εύκολο απόγευμα απέναντι στο Άρη Νίκαιας με 89-60

0

Ο Ιστορικός μετέτρεψε το παιχνίδι με τον Άρη Νίκαιας σε ένα εύκολο απόγευμα από το πρώτο δεκάλεπτο και κέρδισε με 89-60

Ο μπασκετικός Πανιώνιος νίκησε εύκολα τον Άρη Νίκαιας με 89-60 όπου από τους έντεκα παίκτες του πάγκου του, οι εννέα σκόραραν.

Η νίκη του Πανιωνίου σήμερα επί του Άρη Νίκαιας «κέρδισε» και έδωσε ψυχολογία σε πολλούς παίκτες της ομάδας. Χαρακτηριστικά να πούμε ότι ο Βαλιώτης στα τελευταία λεπτά του αγώνα έδωσε θέαμα στους φιλάθλους του Ιστορικού με ωραία ατομική ενέργεια και τελείωμα με κάρφωμα στην μπασκέτα των φιλοξενούμενων.

Μπορεί ο προπονητής του Ιστορικού Ανδρέας Μπιτζάνης να μην είχε στην διάθεσή του τους Μίχαλο και Μήτσιαλο, αλλά είχε τους Κυρίτση με 24 πόντους, Βαλιώτη με 13 πόντους, Λάζαρη με 10 πόντους Σκουλούδη με 7 πόντους Μπελίτση με 5 πόντους και τον εκπληκτικό για ακόμα μια φορά Ρουμελιώτη με 5 τρίποντα 15 πόντους.

Ο Πανιώνιος από τα πρώτα δέκα λεπτά του αγώνα έδωσε να καταλάβουν οι αντίπαλοι ότι μπήκε στο παρκέ για να κερδίσει έτσι στο πρώτο δεκάλεπτο έκανε γρήγορα, γρήγορα την διαφορά σε διψήφιο νούμερο (18 πόντοι) 30-12.

Η συνέχεια ήταν εύκολη για τον Πανιώνιο όπου ο Μπιτζάνης έδωσε και πολύ χρόνο συμμετοχής σε παιδιά που τον χρειαζόντουσαν για την συνέχεια της δύσκολης προσπάθειας που κάνει ο Ιστορικός στο πρωτάθλημα της Β’ Εθνικής.

Αυτή ήταν η 5η νίκη του ιστορικού όπου με 5 νίκες και 3 ήττες προχωράει στο πρωτάθλημα της Β’ Εθνικής κατηγορίας.

Τα δεκάλεπτα του αγώνα: 30-12, 48-25, 68-44, 89-60