Νίκησε ο Πανιώνιος στο πόλο ανδρών

Με δύο παίκτες στην Εθνική Εφήβων το handball του Πανιώνιου
24 Νοεμβρίου 2017
Γρηγορίου: «Τα πλάνα μου παραμένουν τα ίδια από την αρχή της χρονιάς»

Μεγάλη νίκη εκτός έδρας για το πόλο των ανδρών καθώς ο Πανιώνιος νίκησε τον Απόλλωνα Σμύρνης με 5-7

Ο Πανιώνιος δεν ξεκίνησε καλά και βρέθηκε στο ημίχρονο να χάνει με 2-1, αλλά στο δεύτερο ημίχρονο και πιο συγκεκριμένα στο τρίτο οκτάλεπτο είδαμε τον Πανιώνιο που ξέρουμε και έκανε το 1-4 και πήρε το προβάδισμα. Στο τελευταίο οκτάλεπτο μάλιστα μπόρεσε να κρατήσει την άμυνα και με την επίθεση να πετύχει δύο γκολ κι έτσι κέρδισε με τελικό σκορ 5-7.

Τα οκτάλεπτα: 1-1, 1-0, 1-4, 2-2

Τα γκολ του Πανιώνιου πέτυχαν οι: Μπργκούλιαν 4, Κουτσιαλής 2, Θεοδόσης 1

Απόλλων Σμύρνης (Γιάννης Κατρουζανάκης): Γρηγοριάδης, Μαυρωτάς, Μητρόπουλος, Φωκάς, Μοσκόφ 3, Καλλιοράκης, Παπαδόπουλος Γ. 2, Λέκιτς, Παπάκος, Δερμιτζάκης Δ., Δερμιτζάκης Χ., Καστανάκης, Τρόβας, Γιαννουρής

Πανιώνιος (Κώστα Δήμου): Πρωτονοτάριος, Θεοδόσης – Παπαλουκάς 1, Περόπουλος, Κουτσιαλής 2, Μπργκούλιαν 4, Κουλιεράκης, Καλαϊτζής, Φαναριώτογλου, Παπαποστόλου, Σταυρόπουλος, Βέκκος, Ποταμιάνος, Σιάχος, Δημακόπουλος, Παπαδόπουλος