Νίκησε και την Καλαμάτα με 1-0 ο Πανιώνιος

0

Ακόμα ένα φιλικό παιχνίδι του Πανιωνίου μέσα στη Νέα Σμύρνη όπου ο Πανιώνιος έδειξε ψυχή, αγωνιστικότητα και έφυγε με το θετικό αποτέλεσμα από αυτό το φιλικό

Ο Πανιώνιος όπως και στα προηγούμενα φιλικά έδειξε ότι η ομάδα είναι δεμένη και η δουλειά του Κοροπούλη φαίνεται ημέρα με την ημέρα στα δικά του «πιτσιρίκια». Αυτά τα παιδιά που μαζί με τον Κοντοέ και τον Γροντή είναι αποφασισμένα να μπουν στο νέο πρωτάθλημα της Γ’ Εθνικής και να δείξουν τα δόντια του Πάνθηρα.

Στο αγωνιστικό κομμάτι ο Πανιώνιος όπως κάθε φορά μπήκε δυνατά από τα πρώτα λεπτά του αγώνα και μπορεί να μην του βγήκε η πρώτη τελική προς το τέρμα της Καλαμάτας στο 7ο λεπτό μετά από σέντρα του Ξυγκόρου ο Μούντριχας δεν μπόρεσε να βρει την μπάλα και να την στείλει στα δίχτυα.

Αυτό που δεν έγινε στο 7α το έκανε ο Μούντριχας στο 19ο λεπτό όταν ο Πανιώνιος έκανε μια γρήγορη αντεπίθεση και ο ίδιος παίκτης έκανε ένα δυνατό σουτ και έστειλε την μπάλα στα δίχτυα γράφοντας το 1-0.

Στο δεύτερο ημίχρονο ο Πανιώνιος μπήκε δυνατά όπως στο πρώτο και μόλις στο 59ο λεπτό έχασε ευκαιρία για να διπλασιάσει τα τέρματα, όταν ο Δρίτσας έκλεψε μπαλιά και έβγαλε τετ α τετ τον Σταμάτη με τον αντίπαλο τερματοφύλακα αλλά ο τελευταίος κατάφερε και απέκρουσε την τελευταία στιγμή.

Μετά το 66ο λεπτό ο Δημήτρης Κοροπούλης έκανε αλλαγές για να δώσει χρόνο και σε άλλους ποδοσφαιριστές της ομάδας και ο ρυθμός του αγώνα έπεσε αλλά ο Πανιώνιος κρατούσε τον έλεγχο του αγώνα και την μπάλα.

ΠΑΝΙΩΝΙΟΣ: Κραβαρίτης (46′ Σταματόπουλος), Λάμψιας, Ξυγκόρος (64′ Νταλακούρας), Κοντοές (58′ Μίχος), Καραβίδας, Μπρέγκου (Διονέλλης), Γροντής (76′ Αργυρίου), Σπάρταλης (46′ Ζάχι), Δρίτσας (90′ Καλομοίρης), Λιούμης (58′ Σταμάτης), Μούντριχας (76′ Τσέργας).

ΚΑΛΑΜΑΤΑ: Ταΐρης, Μαβινγκά, Μπακαγιόκο, Τσελεπίδης, Αναστασόπουλος, Παπατόλιος, Τσαγκαλίδης, Νάνι, Κοκκορης, Κωνσταντινόπουλος, Λουκίνας.

Με το δεξί η Κ18 του Πανιωνίου στο πρωτάθλημα «ATTIKA»

Όλοι εμείς διασχίζουμε την ιστορία ενός ο Πανιώνιος είναι η Ιστορία.