ΜΠΑΣΚΕΤ

Νικηφόρα πέρασαν από το Άργος οι γυναίκες του Μπάσκετ

0

Μια ακόμα νίκη για τις γυναίκες του μπάσκετ του Ιστορικού αυτή τη φορά εκτός έδρας με την ομάδα Δαναοί Άργους 49-64.

Το παιχνίδι στο πρώτο ημίχρονο ήταν καλάθι με καλάθι και οι δύο ομάδες βρίσκονταν κοντά στο σκορ και δεν μπορούσε να ξεφύγει καμία ομάδα.

Στο δεύτερο ημίχρονο ο Πανιώνιος έκλεισε τις αμυντικές του γραμμές και με την καλή ευστοχία στην επίθεση κατάφερε και πήρε στο τρίτο δεκάλεπτο μια διαφορά επτά πόντων.

Στο τελευταίο δεκάλεπτο η ομάδα του Χατζηδάκη με το πλεονέκτημα των επτά πόντων συγκεντρωμένη κατάφερε και πήρε τη νίκη με 49-64 και διατηρήθηκε ψηλά στην βαθμολογία της Α2 του μπάσκετ των γυναικών.

Δαναοί Άργους – Πανιώνιος 49-64

Διαιτητές: Λάμπος Π. , Αδαμόπουλος Κ.

Δεκάλεπτα: 18-18, 32-32, 40-47, 49-64

Δαναοί Αργους (Καπετάνιου –Κουλούκης): Μπενέκη 18(3), Ζαρόκωστα 6, Γιαννακούλη 2, Αλμπέρτου 2, Καζάρα, Κολιπέτσα, Σουλτανίδη 2, Καπετάνιου, Μάρα 7(1), Αρβανίτη 12.

Πανιώνιος (Χατζηδάκης – Παπασάββας): Κριτσιδήμα, Στεργιοπούλου 4, Κάραλη 10(1), Γεροστεργίου 12, Ταντουρόφσκα 25(6), Πλυτά, Καναβάρου, Παύλου, Σιγάλα 13

Πάνθηρες: “Η λάμψη των ματιών των ανθρώπων του Χάντμπολ η κυτίδα της Πανιώνιας Ιδέας”