ΜΠΑΣΚΕΤ

Μπάσκετ: Η δεύτερη νίκη επί του ΠΑΟΚ οι Παίδες με 54-43

0

Ο Πανιώνιος στο πρωτάθλημα Παίδων κέρδισε και τον δεύτερο αγώνα στους τελικούς απέναντι στον ΠΑΟΚ με 54-43

Οι Παίδες του Πανιωνίου στο μπάσκετ έδωσαν σήμερα τον δεύτερο αγώνα τους στον τελικό του πρωταθλήματος και στην τελευταία περίοδο του αγώνα κατάφεραν και πήραν την νίκη απέναντι σε έναν πολύ ανταγωνιστικό ΠΑΟΚ με 54-43.

Τα πρώτα δύο δεκάλεπτα του αγώνα οι ομάδες ήταν πολύ κοντά στο σκορ και στις εναλλαγές το ποιος έχει την κυριαρχία στο παρκέ.

Στο δεύτερο ημίχρονο ο Πανιώνιος ξεχώρισε για την αποφασιστικότητα των παιχτών του και κατάφερε στο τρίτο δεκάλεπτο να είναι μπροστά με δύο καλάθια 40-36.

Το τελευταίο δεκάλεπτο ο Πανιώνιος είχε πιο πολλές αντοχές και αποφασιστικότητα για τη νίκη και κέρδισε εύκολα με 54-43.

Την 3η αγωνιστική 31/7 και ώρα 20:00 ο Πανιώνιος αντιμετωπίζει τον Κολοσσό.

Διαιτητές: Σώμος-Σκούτας

Δεκάλεπτα: 17-16, 25-26, 40-36, 54-43

Πανιώνιος (Μελέτης): Παζιωτόπουλος, Ζουγανέλης, Μαράντης 6, Κοπακάκης, Γεωργόπουλος 8, Ανδρακάκος 9, Βασιλειάδης 4, Μπαρλιάς 6, Μπελιμέζης 9, Αφεντουλίδης, Γεωργίους 12

ΠΑΟΚ (Τζώρας): Τσελεπίδης, Κωνσταντινίδης Θ. 24, Κωνσταντινίδης Αν. 9, Αχτσής 1, Κωτοφόλης 2, Παλαμίδας, Καλλιοντζής 2, Παπαδόπουλος, Κοτσιόπουλος, Μαστοράκης 2, Μπρουζιώτης 3