ΜΠΑΣΚΕΤ

Μπάσκετ Γυναικών: Αθηναϊκός – Πανιώνιος 88-61

0

Τα κορίτσια του μπάσκετ του Πανιώνιου δεν μπόρεσαν να πάρουν τη νίκη επί του Αθηναϊκού και έχασαν με 88-61.

Ένα δύσκολο παιχνίδι είχε σήμερα η γυναικεία ομάδα μπάσκετ του Πανιώνιου όπου έπαιζε εκτός έδρας με τον Αθηναϊκό στην έδρα του.

Ο Πανιώνιος στο πρώτο δεκάλεπτο ήταν ανταγωνιστικός και το παιχνίδι παιζόταν καλάθι με καλάθι. Στο δεύτερο δεκάλεπτο η ομάδα του Αθηναϊκού κατάφερε και πήρε ένα προβάδισμα δώδεκα πόντων και έκλεισε το ημίχρονο.

Στο δεύτερο ημίχρονο δεν μπόρεσαν να ήταν συγκεντρωμένες οι αθλήτριες του Πανιώνιου και με πολλά λάθη έδωσαν ευκαιρίες στον Αθηναϊκό. Το τέλος του αγώνα βρήκε την γηπεδούχο ομάδα του Αθηναϊκού να κερδίζει με 27 πόντους διαφορά και να παίρνει το ροζ φύλλο αγώνα.

Αθηναϊκός – Πανιώνιος 88-61

Διαιτητές: Πετράκης Ιωάν.-Κηπώσης

Δεκάλεπτα: 23-22, 47-35, 68-46, 88-61

Αθηναϊκός (Μαρώσης): Κλείτσα 11 (1), Καμμένου 13 (2), Ευμορφοπούλου 12, Καρυοφύλλη, Καλημέρη 10, Χελιώτη 24, Οικονομάκη 13, Τσιμπίδη 5 (1).

Πανιώνιος (Χατζηδάκης): Κριτσιδήμα, Στεργιοπούλου 8, Κάραλη 13 (1), Γεροστεργίου 21 (5), Ταντουρόφσκα 9, Σιγάλα 10, Σταμούλου.