ΜΠΑΣΚΕΤΠροτεινόμενα

Μπάσκετ Αντρών Β’ Εθνική Πανιώνιος – «Διαιτητές» 79-85

0

Ο Ιστορικός σήμερα έπεσε για δεύτερη φορά φέτος θύμα της ανυπόστατης διαιτησίας που σφύριξε μέσα στο «Αντρέας Βαρίκας» και έδωσαν το παιχνίδι στους αντιπάλους

Ο Πανιώνιος δεν ξεκίνησε καλά σήμερα το παιχνίδι και βρέθηκε πίσω στο σκορ σε όλη την διάρκεια του αγώνα. Φυσικά δεν υπήρξε αυτοσυγκέντρωση στην ομάδα και στον στόχο, αλλά κύριος παράγοντας της σημερινής ήττας ήταν οι διαιτητές του αγώνα όπου και στο τελευταίο δεκάλεπτο έκαναν όργια μέσα στον αγωνιστικό χώρο.

Ο Ιστορικός στα δεκάλεπτα ήταν πίσω στο σκορ μέχρι και έντεκα πόντους 50-61 στο τρίτο δεκάλεπτο. Εκεί ο Μίχαλος μαζί με τον Κυρίτση και την βοήθεια του κόσμου έκαναν μια καλή αντεπίθεση και έφτασαν το παιχνίδι και ένα πόντο μπροστά 71-70. Αλλά υπολόγιζαν δίχως τους… διαιτητές όπου με τρία σφυρίγματα επανάφεραν την «αγωνιστική» τάξη μέσα στο γήπεδο, 79-85 νίκη της ΝΕ Μεγαρίδος.

Αυτή ήταν η πρώτη ήττα μέσα στο «Ανδρέας Βαρίκας» για τον Πανιώνιο και η Τρίτη σε όλο το πρωτάθλημα της Β’ Εθνικής. Την άλλη Κυριακή 28/11 στις 17:00 ο Πανιώνιος αντιμετωπίζει εκτός έδρας τον ΟΦΗ.

Τελικό σκόρ: 79-85

Τα δεκάλεπτα : 23-26, 38-46, 50-61, 79-85

Στο τέλος πάντα κερδίζει ο καλύτερος… Πανιώνιος – Ατσαλένιος 4-2

Πάνθηρες: «Όποιοι έχουν στομάχι μαζί μας. Όποιοι δεν αντέχουν ας κάτσουν πίσω»