Μεγάλη νίκη στο μπάσκετ για τα κορίτσια του Πανιώνιου

Τα κορίτσια στο μπάσκετ γυναικών κέρδισαν εύκολα τον Πρωτέα Βούλας και έκαναν το τέσσερα στα τέσσερα

Ο Πανιώνιος ξεκίνησε δυνατά και από το πρώτο δεκάλεπτο έδειξε ότι θέλει αυτό τον αγώνα για να συνεχίσει το αήττητο στην σεζόν της Α1.

Στο πρώτο δεκάλεπτο ο Πανιώνιος με καλή ομαδική δουλειά σε άμυνα και επίθεση έκανε το 27-15.

Στο δεύτερο δεκάλεπτο τα κορίτσια του Τσίκληρα έκαναν ότι τους έλεγε και έτσι κατάφεραν να βγάλουν το ημίχρονο με 14 πόντους μπροστά και 43-29.

Το δεύτερο ημίχρονο ο Πρωτέας έδειξε λίγο αντίδραση στο τρίτο δεκάλεπτο, αλλά δεν μπόρεσε να μειώσει το σκορ και έτσι βρήκε τον Ιστορικό μπροστά με 62-47

Το τελευταίο δεκάλεπτο ήταν τυπική διαδικασία για τον Πανιώνιο όπου είχε τον απόλυτο έλεγχο του αγώνα και κατάφερε να κερδίσει με 79-62 παρά τις προσπάθειες του Πρωτέα Βούλας να μειώσει το σκορ.

Πανιώνιος – Πρωτέας Βούλας: 79-62

Τα δεκάλεπτα: 27-15, 43-29, 62-47, 79-62

Πανιώνιος(Τσίκληρας): Johnson, Τσίκα, Σπαθάρου 14(2), Τσιαδή 3, Healy 14, Σεμανιάκου 8(1), Θεοδωρομανωλάκη 5(1), Στεφανίδου 8(2), Παπαδοπούλου, Γρηγορίου 5(1), Jovanovic 12(2), Μπόνη 10(1)

Διαιτητές: Γιακείμη, Τσολάκος