ΜΠΑΣΚΕΤ

Μεγάλη νίκη οι γυναίκες τον Εύνικο με 69-59 (Pics)

0

Η ομάδα μπάσκετ των γυναικών του Ιστορικού κατάφερε και πήρε ακόμα μια νίκη σήμερα απέναντι στον Εύνικο με 69-59.

Ο Πανιώνιος μπορεί να μην ξεκίνησε καλά το παιχνίδι στο πρώτο δεκάλεπτο και να καταφέρει ο αντίπαλος να προηγηθεί και με δέκα πόντους μπροστά.

Στο δεύτερο δεκάλεπτο ο Πανιώνιος προσπάθησε και με καλή άμυνα και επιθετικές πρωτοβουλίες από τις “Πανθηρίνες” κατάφερε και έκανε την ανατροπή και βρήκε τον ιστορικό να ήταν μπροστά στο ημίχρονο με ένα πόντο διαφορά.

Η ομάδα του Χατζηδάκη μπορεί να άγχωσε στο ξεκίνημα τους λιγοστούς φιλάθλους του Ιστορικού μέσα στο ΣΕΦ αλλά στο τέλος κατάφερε και πήρε την νίκη.

Στην επανάληψη η ομάδα του Χατζηδάκη βρήκε τα συστήματά της και τις αμυντικές λειτουργίες της και κατάφερε να βρίσκεται μπροστά με ένα καλάθι.

Στο τελευταίο δεκάλεπτο ο Πανιώνιος μπόρεσε με επιτυχημένες βολές από τα 6,75 και πήρε ένα προβάδισμα 4 πόντων στο ξεκίνημα του δεκαλέπτου. Στα τελευταία λεπτά του αγώνα με τις καλές άμυνες που έκανε και με την ευστοχία στην επίθεση πήρε τη νίκη με 69-59.

Πανιώνιος – Εύνικος 69-59

Διαιτητές: Ραπτογιάννης-Χρόνης

Δεκάλεπτα:

Πανιώνιος (Χατζηδάκης):Κριτσηδήμα, Στεργιοπούλου 18, Κάραλη 11,Γεροστεργίου 13, Ταντουρόφσκα 21, Σιγάλα 6, Ολυμπίου, Μπαλωμένου, Καναβάρου, Σταμούλου.

Εύνικος (Γκουζίνη): Μετάι, Σκαμαντζούρα 6, Παπαδοπούλου, Ράδη 2, Θεοδωρομανωλάκη 12, Θωμαϊδου, Ισκιόγλου 22, Δρακοπούλου, Μάρκου, Τσέρου 10, Πετράκη7.