ΠΟΔΟΣΦΑΙΡΟΠροτεινόμενα

Με τους τρεις βαθμούς επιστρέφει από την Κρήτη ο Πανιώνιος

0

Νικηφόρα πέρασε από τον Πόρο ο Πανιώνιος μιας και επικράτησε με 0-2 της τοπικής ομάδας για την 7η αγωνιστική του πρωταθλήματος της Γ’ Εθνικής

Ένας καλά στημένος Πανιώνιος από τον Σταυρακόπουλο που ήξερε από το πρώτο λεπτό έως και το τελευταίο τι ήθελε μέσα στο γήπεδο και δεν άφησε παρά μονάχα σε ορισμένα στημένα τον αντίπαλο να τον απειλήσει.

Πλέον με τη νίκη του Ιστορικού στην έδρα του Πόρου με 0-2 και την ήττα του Αγίου Νικολάου από τον Γιούχτα με 0-1 η κορυφή παίρνει φωτιά με 16 βαθμούς ο Αγ. Νικόλαος, 14 ο Πανιώνιος, 13 το Ρούφ με ένα παιχνίδι λιγότερο (Εκτός έδρας με τον ΑΟ Αναγέννηση στις 15/12).

Ο Πανιώνιος άνοιξε γρήγορα το σκορ στο παιχνίδι στο 1ο λεπτό του αγώνα, όταν ο Γροντής εκτέλεσε κόρνερ και ο Λιούμης με ωραία κεφαλιά έκανε το 0-1.

Το 0-1 παρέμεινε σε όλο το ημίχρονο ο Πανιώνιος είχε τον έλεγχο του παιχνιδιού και καλά στημένη την αμυντική του λειτουργία. Οι γηπεδούχοι είχαν μεγάλη ευκαιρία να ισοφαρίσουν στο 22ο λεπτό όταν μετά από κεφαλιά του Αριστεινίδη η μπάλα βρήκε στο δοκάρι του Κραβαρίτη.

Στο δεύτερο ημίχρονο οι κυανέρυθροι είχαν τον απόλυτο έλεγχο του παιχνιδιού και μάλιστα κατάφεραν να τελειώσουν το παιχνίδι στο 82ο όταν ο Γροντής έκανε μια ενέργεια και δίνοντας την μπάλα στον Μούντριχα ο τελευταίος έκανε το 0-2.

Να σημειώσουμε την παρουσία κόσμου του ιστορικού στο γήπεδο του Πόρου όπου με τις φωνές και τα συνθήματα ενίσχυσαν σημαντικά την ομάδα.

Πόρος: Ζαφείρης, Νάκας, Πανάγου, Παπαδομιχελάκης, Παγώνης, Αριστεινίδης (74’ Μπέλιτς), Αζίζι, Τσάτσος (62’ Ράπτης), Πήλιος (81’ Κουτσογιαννάκης), Στεφανάκης, Λούσι

Πανιώνιος: Κραβαρίτης, Λάμψιας, Κοντοές, Ζούλιας, Διονέλλης, Μπρέγκου (88′ Παπαδόπουλος), Γροντής, Μούντριχας, Δρίτσας, Σταμάτης (88′ Ξυγκόρος), Λιούμης (64′ Νταλακούρας)

Pre League Αντρών: ΑΕΚ – Πανιώνιος Γ.Σ.Σ 3-0 σετ

Ήττα σοκ με 72-81 από τον Δούκα και προβληματισμός στον Πανιώνιο