ΜΠΑΣΚΕΤ

Με το δεξί στην Α2 το μπάσκετ γυναικών νίκησε τον ΕΦΑΟ Ζωγράφου 45-40

0

Τα κορίτσια του μπάσκετ του Πανιώνιου ξεκίνησαν με νίκη επί του ΕΦΑΟ Ζωγράφου με 45-40 και πήραν το πρώτο ροζ φύλλο της φετινής σεζόν.

Ο Πανιώνιος δεν ξεκίνησε πολύ καλά στο πρώτο ημίχρονο μιας και ο αντίπαλος κέρδιζε στην λήξη του με 18-19.

Στο δεύτερο ημίχρονο τα κορίτσια έπαιξαν πιο σωστές άμυνες και με καλή ευστοχία κάτω από το καλάθι κατάφεραν και γύρισαν το παιχνίδι γρήγορα από το τρίτο δεκάλεπτο.

Το τελευταίο δεκάλεπτο ο Πανιώνιος μπόρεσε και κράτησε τις άμυνες απέναντι στον ΕΦΑΟ Ζωγράφου και πήρε την νίκη με διαφορά 5 πόντων και εξασφάλισε το πρώτο ροζ φύλλο αγώνα για φέτος.

Δεκάλεπτα: 10-12, 18-19, 33-27, 45-40
ΠΑΝΙΩΝΙΟΣ (Χατζηδάκης): Στεργιοπούλου, Γεροστεργίου, Ταντουρόφσκα 5, Σουλτάνη 5, Κάραλη, Ρετζεμπέρη 24, Αξιοπούλου 11(1), Γιαννακούλια, Σιγάλα.
ΕΦΑΟ ΖΩΓΡΑΦΟΥ (Βερροιόπουλος): Κυρίου, Μπαλαμπάνη 1, Μούκα 2, Βαμβακά 7, Ζουρνή 15(2), Κεσσέ 2, Στεφανίδου 5(1), Κιουρτζίδου, Μυλωνάκη 8(1).

Υ.Γ Για ακόμα μια φορά ο Δήμος της Νέας Σμύρνης μέχρι και σήμερα γύρισε την πλάτη στον Πανιώνιο και δεν μπόρεσε να του παρέχει την φυσική του έδρα “Α.Βαρίκας” και τον ανάγκασε να παίξει “εκτός έδρας” στο ΣΕΦ μέσα σε Ολυμπιακούς χωρίς να μπορούν να παραβρεθούν φίλοι φίλαθλοι και οπαδοί του Πανιώνιου εκεί.

Πάνθηρες: “Συγχαρητήρια σε όλους όσοι έδωσαν αίμα αλλά και σε εκείνους που ήρθαν”

Pre League (1η αγωνιστική): ΑΟΝ Αμαζόνες – ΓΣ Πανιώνιος 3-0