ΜΠΑΣΚΕΤΠροτεινόμενα

Με την παρουσία του Φάνη και του κόσμου ο Πανιώνιος πήρε το «ροζάκι» και σήμερα (Vid)

0

Ο Πανιώνιος πήρε μια νίκη με την βοήθεια της έδρας και του κόσμου που βρέθηκε σήμερα στο «Αντρέας Βαρίκας» επί του ΚΑΟ Μελισσίων με 81-75

Αυτή η νίκη του Ιστορικού σήμερα ανήκει στον κόσμο του σε αυτό τον κόσμο που τον ακολουθεί πάντα και παντού. Σήμερα στο γήπεδο βρέθηκε και ο αγαπημένος της εξέδρας ο Φάνης Χριστοδούλου όπου παρακολούθησε τον Πανιώνιο και χειροκροτήθηκε από όλη την εξέδρα.

Μπορεί σήμερα ο μπασκετικός Πανιώνιος να μην είχε το Μίχαλο στον πάγκο λόγο κορωνοϊού αλλά είχε τον κόσμο του τους Πάνθηρες, τους Πεταλικούς τους φιλάθλους του που με μια φωνή φώναζαν από το πρώτο λεπτό έως το τελευταίο.

Στο παιχνίδι ο Πανιώνιος στο πρώτο ημίχρονο είχε τον απόλυτο έλεγχο και είχε το σκορ πάντα υπέρ του, δεν άφησε ούτε ένα δεκάλεπτο να φύγουν μπροστά τα Μελίσσια.

Ο Μπιτζάνης έστησε καλά την ομάδα τόσο στην άμυνα με τα ριμπάουντ όσο και στην επίθεση μάλιστα στο τελευταίο δεκάλεπτο τα Μελίσσια τα έδωσαν όλα για να πλησιάσουν το σκορ και να διεκδικήσουν ότι μπορούσαν. Αλλά ο Πανιώνιος έδειξε ομάδα και με την βοήθεια από τον πάγκο κράτησε την διαφορά και το τελευταίο σφύριγμα βρήκε τους κυανέρυθρους να παίρνουν το ροζ φύλλο αγώνα για ακόμα μια αγωνιστική.

Την επόμενη αγωνιστική (14/11) ο Πανιώνιος πηγαίνει στην έδρα του Μανδραϊκού να αντιμετωπίσει την ομόνυμη ομάδα.

Δεκάλεπτα: 17-11, 40-30, 60-47, 81-75

Δεν τελείωσε τίποτα από την 3η αγωνιστική παρά την ήττα από τον Άγιο Νικόλαο με 1-3