Με 9-14 επικράτησε ο Πανιώνιος του ΟΦΗ στον δεύτερο αγώνα του Πόλο γυναικών

Ο Πανιώνιος έπαιξε τον δεύτερο αγώνα του για την φάση των play off της Α2 του πόλο γυναικών και επικράτησε του ΟΦΗ με 9-14

Τυπικά φιλοξενούμενος ο Πανιώνιος νίκησε τον ΟΦΗ για τον δεύτερο αγώνα της δεύτερης ημέρας των play off της Α2 με 9-14.

Στο πρώτο οκτάλεπτο ο ΟΦΗ ξεκίνησε με ένα 3-0 με σκόρερ της, Δημητροκάλη και Μπεκρή με δύο γκολ. Ο Πανιώνιος κατάφερε και έφερε στα ίσια το παιχνίδι πριν τη λήξη του ημιχρόνου (5-5) και δευτερόλεπτα πριν το ημίχρονο με εύστοχο πέναλτι της Χέλμη έκανε το 5-6.

Στο δεύτερο ημίχρονο οι ομάδες ήταν στη διαφορά του γκολ μέχρι και το τρίτο δεκάλεπτο όπου έληξε 9-9.

Στην τελευταία περίοδο ο Πανιώνιος είχε πιο πολλές δυνάμεις και από το ξεκίνημα μέχρι το τέλος του αγώνα κατάφερε και έβαλε 5 γκολ και να μην δεχτεί κανένα.

Πλέον ο Πανιώνιος πρωταθλητής στην Α2 παίρνει το εισιτήριο ανόδου για την Α1 και περιμένει το απόγευμα τον ΠΑΟΚ για να δει αν θα είναι και αήττητος σε αυτή τη φάση των αγώνων.

ΟΦΗ: Μυλωνάκη, Ελληνιάδη, Μοστοφίδου, Παλληκαράκη, Μανουσάκη, Χρυσοβέργη, Τζανή, Αρώνη, Δημητροκάλη, Μπραγουδάκη, Μπεκρή, Παπαδάκη.

Πανιώνιος: Περάκη, Γαρδέρη, Δουρέκα, Τσελέντη, Μπακομήτρου, Αντωνίου, Κούβδου, Κωνσταντά, Μαλλιαρού, Τούρου, Μπινιάρη, Χέλμη, Λαδοπούλου, Μπερίκου, Πετεινάτου.