Κύπελλο ΕΠΣΑ – Κηφισιά – Πανιώνιος Γ.Σ.Σ 4-2

0

Ο Πανιώνιος σήμερα 28/10 έδωσε τον πρώτο αγώνα κυπέλλου ΕΠΣΑ για την 4η φάση με την Κηφισιά στο Ζηρίνειο

Για την 4η φάση του Κυπέλλου ΕΠΣΑ ο Πανιώνιος αντιμετώπισε την Κηφισιά εκτός έδρας. Το παιχνίδι έγινε υπό βροχή και η ομάδα του Κοροπούλη δεν μπόρεσε να κερδίσει αν και προηγήθηκε με 0-2. Ο Πανιώνιος αποκλείστηκε από την φάση των 32 του κυπέλλου ΕΠΣΑ μετά από αυτή την ήττα.

Στο πρώτο λεπτό του αγώνα ο Πανιώνιος εφνιδίασε τους γηπεδούχους με ένα γκολ που πέτυχε ο Δρίτσας.

Στη συνέχεια ο Ιστορικός πίεσε και βρήκε χώρους στην άμυνα των αντιπάλων και κατάφερε μόλις στο 17′ να διπλασιάσει τα τέρματα με τον Ζαμάνη.

Η Κηφισιά αντέδρασε και κατάφερε πριν την λήξη του ημιχρόνου να μειώσει σε 1-2 με τον Ζέλο. Αυτό ήταν και το σκορ του ημιχρόνου.

Στο δεύτερο ημίχρονο οι γηπεδούχοι κατάφεραν και έκαναν την ισοφάριση στο 52′ με γκολ του Διονέλλη. Στο επόμενο λεπτό ο Παυλάκης για την Κηφισιά έκανε το 3-2.

Ο Πανιώνιος δεν μπόρεσε να αντιδράσει και στο 60′ η Κηφισιά έκανε το 4-2 όπου ήταν και το τελικό σκορ της αναμέτρησης.

Να σημειώσουμε ότι η ομάδα που έδωσε τον σημερινό αγώνα είχε πολλές αλλαγές και δόθηκαν λεπτά συμμετοχής σε παιδιά που δεν είχαν αγωνιστεί σε άλλους αγώνες

Πανιώνιος: Αυγερινός, Τριάντης, Κούτρας, Καραβίδας, Τσαπατσάρης, Κουτσάκης, Ζαμάνης, Παπαδόπουλος, Λιούμης, Νίνο και Δρίτσας.

Αναπληρωματικοί για τον Πανιώνιο Στουρνάρας, Μπρέγκου, Ψύχας, Μπουσάι, Πρόι, Αργυρίου, Τσιουρής, Πίσπασκαι Ξύγκορος