Καλλιθέα – Πανιώνιος 0-4 φιλικός αγώνας

Ο Πανιώνιος έδωσε σήμερα ένα φιλικό αγώνα με την Καλλιθέα στο Ελ Πάσο και νίκησε εύκολα με 4-0

Ο Άκης Μάντζιος σήμερα μπόρεσε να δει και παίκτες που δεν είχαν χρόνο μεγάλο συμμετοχής στα άλλα φιλικά παιχνίδια. Έτσι ο Ιστορικός κατάφερε και κέρδισε εύκολα την Καλλιθέα με 4-0 μέσα στο Ελ Πάσο.

Το πρώτο γκολ το έβαλε ο Σίντι Αλί μόλις στο 7′. Στο 28′ ο Γλυνός έκανε ωραία ατομική ενέργεια και έστειλε την μπάλα στα δίχτυα κάνοντας το 0-2.

Στο ξεκίνημα του δευτέρου ημιχρόνου, μόλις στο 46′ ο Κραγιόπουλος δοκίμασε το πόδι του από μακριά και σκόραρε κάνοντας το 0-3. Το τελικό 0-4 έγινε τρία λεπτά αργότερα στο 50′ με κεφαλιά του Μίκο.

Ο Πανιώνιος θα κάνει την πρόβα τζενεράλε του πρωταθλήματος με τον Λεβαδειακό στη Νέα Σμύρνη την Κυριακή 18/8 στις 19:00.

ΠΑΝΙΩΝΙΟΣ: Νίκας, Παπαγεωργίου, Σταυρόπουλος (46′ Χρούσιελ), Μίκο, Λυμπεράκης, Οικονομίδης (46′ Μπαξεβάνος, Κραγιόπουλος, Γρίβας, Μιλόγεβιτς, Σιντί Αλί, Γλυνός (46′ Σέλκος).