Κ11: Πανιώνιος vs Παθιακάκης 3-1

Η Κ11 του Πανιωνίου κατάφερε το Σάββατο 2/2/19 να πετύχει 3 τέρματα απέναντι στον Παθιακάκη και να πάρει την νίκη ενόψει της αναμέτρησης με τον Ολυμπιακό την επόμενη αγωνιστική

Με απόλυτη κυριαρχία μέσα στο γήπεδο είχε ένα πολύ δυνατό πρώτο ημίχρονο με πολλές ευκαιρίες, δύο δοκάρια και τρία γκολ.
Στις αρχές του 1ου ημιχρόνου άνοιξε το σκορ ο Σακκάς Χρήστος με κoντινό σουτ ο οποίος διπλασίασε τα τέρματα για τον Πανιώνιο μετά από λίγο με μακρινό σουτ εκμεταλλευόμενος την αδράνεια της άμυνας.

Λίγο πριν την λήξη, ο Ναλιτζής Κων/νος και αφού προηγήθηκε ένας υπέροχος συνδυασμός, σκόραρε για 3η φορά με σουτ έξω από την μεγάλη περιοχή.

Στην επανάληψη, οι παίχτες του Κώστα Κάφαλη κατέβασαν ρυθμό κάνοντας συντήρηση και άσχετα αν δέχθηκαν γκολ είχαν αρκετές ευκαιρίες και ένα δοκάρι ακόμη.

Οι «Πάνθηρες» ήταν καλύτεροι σε όλη τη διάρκεια του αγώνα και πήραν δίκαια το τρίποντο με τελικό σκορ 3-1.

Συγχαρητήρια σε όλα τα παιδιά για την εμφάνιση τους αλλά και στον προπονητή τους !!