ΧΑΝΤΜΠΟΛ

Ήττα για το Χάντμπολ του Πανιώνιου στην Πάτρα

1

Ο Πανιώνιος έπαιζε σήμερα για την 10η αγωνιστική του πρωταθλήματος της Α2 με την Ακαδημία Πάτρας και έχασε με 27-23.

Η ομάδα της Πάτρας πήρε μια πολύτιμη νίκη για να κρατηθεί στις ψηλές θέσεις της βαθμολογίας. Ο Πανιώνιος με την ήττα αυτή βρίσκεται χαμηλά στην βαθμολογία.

Το παιχνίδι ξεκίνησε με την Ακαδημία της Πάτρας να παίρνει ένα προβάδισμα 3 γκολ (4-1) στο πρώτο πεντάλεπτο. Ο Πανιώνιος το πάλεψε και στο 15′ είχε μειώσει σε 9-7. Η λήξη του ημιχρόνου βρήκε την Ακαδημία Πάτρας να προηγείται με 18-13.

Στο δεύτερο ημίχρονο οι Πατρινοί μπορεί να ανέβασαν στο 35′ την διαφορά (19-14) αλλά οι Πάνθηρες κατάφεραν να μειώσουν στο 40′ σε 20-16.

Στο 55′ ο Πανιώνιος έφτασε την μικρότερη διαφορά (25-22) αλλά η ακαδημία Πατρών κατάφερε και νίκησε στο τέλος με 27-23.

5ο λεπτό: 4-1, 10o λεπτό: 7-5, 15ο λεπτό: 9-7, 20o λεπτό: 12-10, 25ο λεπτό: 16-12, Λήξη πρώτου ημιχρόνου: 18-13
35ο λεπτό: 19-14, 40ο λεπτό: 20-16, 45ο λεπτό: 22-17, 50ο λεπτό: 24-19, 55ο λεπτό: 25-22, Λήξη αναμέτρησης: 27-23

Ακαδημία Πάτρας – Παπαγιαννόπουλος: Διαμαντόπουλος, Ρουσσόπουλος, Παναγιωταρόπουλος, Παπαγιαννόπουλος, Γεωργίου, Πάντος, Μαρκάτος, Τόνσον, Μπεκιάρης, Πολίτης, Μπισκανάκης, Τόμοβιτς, Ακριδόπουλος, Βύρλος, Παπαγιαννόπουλος Χαρ, Κολλύρης.

Πανιώνιος – Κατσάρας: Goro, Κωστόπουλος, Λέκκας, Κοντάκος, Κοντός, Μιχελάκος, Ατσίδης, Ζαφειράκος, Κυριακίδης, Δαφέρμος, Σκυφτός, Κουταβάς, Ιωαννίδης, Γιατράκος, Παπαδόπουλος, Σάκκος.