Ιστορική νίκη η Κ20 επί του Ολυμπιακού με 2-0

Ιστορική νίκη της Κ20 του Πανιώνιου σήμερα επί του Ολυμπιακού με 2-0 στην Γλυφάδα

Η Κ20 του Πανιώνιου κέρδισε σήμερα το πρωί τον Ολυμπιακό στην Γλυφάδα και πλέον οι μικροί κοιτούν από επάνω τους ερυθρόλευκους στην βαθμολογία του πρωταθλήματος της Κ20.

Οι «μικροί» του Δημήτρη Κοροπούλη πέτυχαν από ένα γκολ σε κάθε ημίχρονο και επικράτησαν εύκολα του Ολυμπιακού με 2-0.

Στο 45′ ο Πανιώνιος κέρδισε πέναλτι και με εύστοχη εκτέλεση ο Μπέτσας πέτυχε το 1-0.

Στο δεύτερο ημίχρονο οι κυανέρυθροι πέτυχαν ακόμα ένα γκολ στο 64′ με πολύ καλή εκτέλεση φάουλ του Γιαννή.

Να σημειώσουμε ότι κάτω από τα δοκάρια της Κ20 ήταν ο Λευτέρης Αστράς όπου είχε πολύ καλή εμφάνιση και σωτήριες επεμβάσεις όταν χρειάστηκε να επέμβει.

Πλέον η Κ20 με 13 βαθμούς είναι στην τρίτη θέση της βαθμολογίας της super league K20.

ΠΑΝΙΩΝΙΟΣ: Αστράς, Τσερέγκωφ, Μπέτσας, Γιαννης, Μίκο, Αρσενίδης, Οικονομίδης, Καραχάννας, Τσιλίκης (72’ Ζώτος), Σουσώνης (80’ Αγγελής), Τσιντώνης.

ΟΛΥΜΠΙΑΚΟΣ: Αγγελόπουλος, Πανάγου, Χατζηιωαννίδης, Λάμπρου, Αγιώτης (66’ Χονδρουδάκης), Ξενιτίδης, Πέιος (59’ Κιρτζιαλίδης), Κωστανάσιος, Νεοφυτίδης (46’ Κηπουρός) , Βάρκας, Βρουσάι.