Ημίχρονο στη Μύκονο και ο Πανιώνιος είναι πίσω στο σκορ με 1-0

0

Μετά τα κωμικο τραγελαφικά που έγιναν για ακόμα μια φορά αυτή τη φορά στη Μύκονο και δεν πραγματοποιήθηκε η αναμετάδοση του αγώνα όπως είχε ήδη προαναγγελθεί, ο Πανιώνιος στο ημίχρονο βρίσκεται πίσω στο σκορ με 1-0 από το 8’ λεπτό

Στο 8’ ο Λεσάι εκτέλεσε ένα φάουλ έξω από την περιοχή του Πανιωνίου και με την βοήθεια του αέρα, η μπάλα πήγε κατευθείαν στα δίχτυα του Στουρνάρα.

Ο Πανιώνιος μπήκε αγχωμένος με την έναρξη του αγώνα και το άγχος του το εκμεταλλεύτηκαν οι παίκτες της Μυκόνου και κατάφεραν και άνοιξαν το σκορ.

Να σημειώσουμε την πολύ αρνητική διαιτησία του ρέφερι Βεργέτι εις βάρος του Πανιωνίου στο πρώτο ημίχρονο.

Στο 42’ ο Πανιώνιος είχε μια καλή ευκαιρία μετά από κεφαλιά του Λιούμη αλλά απόκρουσε ο τερματοφύλακας της Μυκόνου.