Η κλήρωση του πρωταθλήματος της Α2 Βόλεϊ Ανδρών

Έγινε η κλήρωση του πρωταθλήματος Βόλεϊ ανδρών της Α2 για την καινούρια σεζόν 2019-2020

Η πρεμιέρα είναι στις 19 Οκτωβρίου. Συμμετέχουν ο Πανιώνιος ΓΣΣ και ο ΑΟΝΣ Ο Μίλων στην Α2 και ο Πανιώνιος στο πρώτο αγώνα πηγαίνει στην Ρόδο να αντιμετωπίσει την ομάδα Ροδίων Άθλησις. Ενώ την 3η αγωνιστική ο Μίλων θα φιλοξενήσει τον Πανιώνιο.

Το Πρόγραμμα των Αγώνων του Α Ομίλου έχει ως εξής:

Α2 Ανδρών – Α’ όμιλος

1η αγωνιστική (19/20-10) – 12η αγωνιστική (25/26-1)
ΑΕ Αρμενίων-ΑΣ Κέρκης
ΑΟ Αιγιαλέων-ΑΟ Νέοι Βύρωνος
ΑΟ Καλαμάτα 80-ΑΣΠ Απόλλων
Ροδίων Άθλησις    -ΓΣ Πανιώνιος
ΑΣ Πανερυθραϊκός-ΑΟΝΣ Μίλων
ΓΕ Ηρακλείου-ΔΑΣ Δραπετσώνας

2η αγωνιστική (26/27-10) – 13η αγωνιστική (1/2-2)    
ΓΕ Ηρακλείου-ΑΕ Αρμενίων
ΑΣ Κέρκης-ΑΟ Αιγιαλέων
ΑΟ Νέοι Βύρωνος-ΑΟ Καλαμάτα 80
ΑΣΠ Απόλλων-Ροδίων Άθλησις
ΓΣ Πανιώνιος-ΑΣ Πανερυθραϊκός
ΔΑΣ Δραπετσώνας-ΑΟΝΣ Μίλων

3η αγωνιστική (2/3-11) – 14η αγωνιστική (8/9-2)    
ΑΟ Αιγιαλέων-ΓΕ Ηρακλείου
ΑΟ Καλαμάτα 80-ΑΣ Κέρκης
Ροδίων Άθλησις    -ΑΟ Νέοι Βύρωνος
ΑΣ Πανερυθραϊκός-ΑΣΠ Απόλλων
ΑΟΝΣ Μίλων-ΓΣ Πανιώνιος
ΑΕ Αρμενίων-ΔΑΣ Δραπετσώνας

4η αγωνιστική (9/10-11) – 15η αγωνιστική (15/16-2)    
ΓΕ Ηρακλείου-ΑΟ Καλαμάτα 80
ΑΕ Αρμενίων-ΑΟ Αιγιαλέων
ΑΣ Κέρκης-Ροδίων Άθλησις
ΑΟ Νέοι Βύρωνος-ΑΣ Πανερυθραϊκός
ΑΣΠ Απόλλων-ΑΟΝΣ Μίλων
ΔΑΣ Δραπετσώνας-ΓΣ Πανιώνιος

5η αγωνιστική (16/17-11) – 16η αγωνιστική (22/23-2)
Ροδίων Άθλησις    -ΓΕ Ηρακλείου
ΑΟ Καλαμάτα 80-ΑΕ Αρμενίων
ΑΣ Πανερυθραϊκός-ΑΣ Κέρκης
ΑΟΝΣ Μίλων-ΑΟ Νέοι Βύρωνος
ΓΣ Πανιώνιος-ΑΣΠ Απόλλων
ΑΟ Αιγιαλέων-ΔΑΣ Δραπετσώνας

6η αγωνιστική (23/24-11) – 17η αγωνιστική (29-2/1-3)
ΓΕ Ηρακλείου-ΑΣ Πανερυθραϊκός
ΑΕ Αρμενίων-Ροδίων Άθλησις
ΑΟ Αιγιαλέων-ΑΟ Καλαμάτα 80
ΑΣ Κέρκης-ΑΟΝΣ Μίλων
ΑΟ Νέοι Βύρωνος-ΓΣ Πανιώνιος
ΔΑΣ Δραπετσώνας-ΑΣΠ Απόλλων

7η αγωνιστική (30-11/1-12) – 18η αγωνιστική (7/8-3)    
ΑΟΝΣ Μίλων-ΓΕ Ηρακλείου
ΑΣ Πανερυθραϊκός-ΑΕ Αρμενίων
Ροδίων Άθλησις    -ΑΟ Αιγιαλέων
ΓΣ Πανιώνιος-ΑΣ Κέρκης
ΑΣΠ Απόλλων-ΑΟ Νέοι Βύρωνος
ΑΟ Καλαμάτα 80-ΔΑΣ Δραπετσώνας

8η αγωνιστική (7/8-12) – 19η αγωνιστική (14/15-3)
ΓΕ Ηρακλείου-ΓΣ Πανιώνιος
ΑΕ Αρμενίων-ΑΟΝΣ Μίλων
ΑΟ Αιγιαλέων-ΑΣ Πανερυθραϊκός
ΑΟ Καλαμάτα 80-Ροδίων Άθλησις
ΑΣ Κέρκης-ΑΣΠ Απόλλων
ΔΑΣ Δραπετσώνας-ΑΟ Νέοι Βύρωνος

9η αγωνιστική (14/15-12) 20η αγωνιστική (21/22-3)
ΑΣΠ Απόλλων-ΓΕ Ηρακλείου
ΓΣ Πανιώνιος-ΑΕ Αρμενίων
ΑΟΝΣ Μίλων-ΑΟ Αιγιαλέων
ΑΣ Πανερυθραϊκός-ΑΟ Καλαμάτα 80
ΑΟ Νέοι Βύρωνος-ΑΣ Κέρκης
Ροδίων Άθλησις-ΔΑΣ Δραπετσώνας

10η αγωνιστική (21/22-12) – 21η αγωνιστική (28/29-3)
ΓΕ Ηρακλείου-ΑΟ Νέοι Βύρωνος
ΑΕ Αρμενίων-ΑΣΠ Απόλλων
ΑΟ Αιγιαλέων-ΓΣ Πανιώνιος
ΑΟ Καλαμάτα 80-ΑΟΝΣ Μίλων
Ροδίων Άθλησις-ΑΣ Πανερυθραϊκός
ΔΑΣ Δραπετσώνας-ΑΣ Κέρκης

11η αγωνιστική (18/19-1) – 22η αγωνιστική (4/5-4)
ΑΣ Κέρκης-ΓΕ Ηρακλείου
ΑΟ Νέοι Βύρωνος-ΑΕ Αρμενίων
ΑΣΠ Απόλλων-ΑΟ Αιγιαλέων
ΓΣ Πανιώνιος-ΑΟ Καλαμάτα 80
ΑΟΝΣ Μίλων-Ροδίων Άθλησις
ΑΣ Πανερυθραϊκός-ΔΑΣ Δραπετσώνας