Ήττα στο πόλο αλλά συνεχίζουμε

Ο Πανιώνιος μπορεί να έχασε στο πόλο ανδρών της Α1 από τον Ολυμπιακό με 5-18 αλλά συνεχίζουμε

Την πρώτη του ήττα έκανε φέτος ο Πανιώνιος στην 3η αγωνιστική της Α1 του πόλο ανδρών και έχασε από τον Ολυμπιακό στο Αρτάκης με 5-18. Ο Πανιώνιος δεν ξεκίνησε καθόλου καλά στα πρώτα 2 οκτάλεπτα και και έχανε ήδη με 7-1 στο ημίχρονο.

Δεν μπόρεσε να μπει καθόλου στο παιχνίδι μιας και δεν υπήρχε άμυνα για να καταφέρει να κοντράρει τις επιθέσεις του Ολυμπιακού αλλά και στην επίθεση δεν μπορούσαν να βρεθούν. Να σημειώσουμε ότι ο «φουνταριστός» της ομάδας έπιασε πολύ λίγες φορές την μπάλα μέσα στην περιοχή του Ολυμπιακού.

Στο δεύτερο ημίχρονο ο Ολυμπιακός έριξε λίγο τον ρυθμό του και ανέβασε ρυθμό ο Πανιώνιος έτσι πέτυχε στα άλλα δύο οκτάλεπτα ακόμα τέσσερα γκολ και μείωσε όσο μπορούσε το σκορ.

Η ήττα δεν πρέπει να επηρεάσει την ομάδα μιας και όλοι ξέρουμε τον αντίπαλο που παίζαμε και πλέον πρέπει να κοιτάμε το επόμενο παιχνίδι γιατί αυτή η ομάδα για φέτος έχει να δώσει μεγάλες νίκες και εντός αλλά και εκτός έδρας με ομάδες που θα τις κοιτάξει στα μάτια και θα τις «χτυπήσει» στα ίσα.

Πανιώνιος – Ολυμπιακός: 5-18

Τα δεκάλεπτα: 0-4, 1-3, 1-5, 3-6

Πανιώνιος(Δήμου): Παπαποστόλου 1, Μπργκούλιαν 1, Κουλιεράκης 1, Καλαϊντζής 1, Παπαλουκάς 1

Διαιτητές: Κατσώνης, Βοσίκας