Γυναικείο Μπάσκετ: Νίκησαν τα κορίτσια τη Νίκη Λευκάδος με 73-68

Basket League: Παναθηναϊκός vs Πανιώνιος Βίκος Cola (Live)
11 Μαρτίου 2018
Παναθηναϊκός vs Πανιώνιος Βίκος Cola 97-53

Νίκησαν σήμερα στο κλειστό της Αρτάκης τα κορίτσια του μπάσκετ την Νίκη Λευκάδος με 73-68

Ο Πανιώνιος ενώ ξεκίνησε καλά στο πρώτο ημίχρονο και δεν έχασε καμία φάση ούτε στην επίθεση αλλά ούτε στην άμυνα και τελείωσε το ημίχρονο με 42-27.

Στο δεύτερο ημίχρονο κατάφεραν το ακατόρθωτο, να βάλουν στο τρίτο δεκάλεπτο την Νίκη στο παιχνίδι μιας και η ομάδα από την Λευκάδα μείωσε από τους 15 πόντους που ήταν πίσω στο καλάθι. Έτσι βρήκε τον Πανιώνιο στο τέλος του τρίτου δεκαλέπτου να είναι μπροστά με 53-51.

Στο τέταρτο δεκάλεπτο οι Πανθηρίνες έπαιξαν λίγο πιο σοβαρά και με την βοήθεια του κόσμου και των Πανθήρων να καταφέρουν να πάρουν το παιχνίδι με 73-68.

Πανιώνιος – Νίκη Λευκάδας: 73-68

Τα δεκάλεπτα: 26-8, 42-27, 53-51, 73-68

Πανιώνιος(Τσίκληρας): Johnson 18, Τσίκα, Σπαθάρου 7(1), Τσιαδή 4, Healy 20, Σεμανιάκου 12(2), Θεοδωρομανωλάκη, Στεφανίδου 5(1), Παπαδοπούλου, Γρηγορίου 3(1), Μπόνη 4

Διαιτητές: Καρακωνσταντόπουλος, Φάκαρος

Α΄γύρος: Νίκη Λευκάδας – Πανιώνιος: 66-69