Γυναικείο Μπάσκετ: Πανιώνιος – Δάφνη Αγ.Δημητρίου 66-69

Όλα «Τούμπα» σήμερα στη Τούμπα
19 Μαρτίου 2017
Ο Πανιώνιος είναι ακόμα «ζωντανός» κύριοι!!!

Μπάσκετ γυναικών:Πανιώνιος-Άρης

Η γυναικεία ομάδα μπάσκετ του Πανιώνιου δεν τα κατάφερε μέσα στο Αρτάκης και έχασε από την Δάφνη με 66-69

Τα κορίτσια του Τσίκληρα μπήκαν χαλαρά στο πρώτο δεκάλεπτο και με μεγάλη αστοχία κάτω από την ρακέτα κατάφεραν να είναι πίσω στο σκορ με 16-22

Στο δεύτερο δεκάλεπτο η ομάδα προσπάθησε να απαντήσει αλλά η Δάφνη με καλές βολές και σουτ των δύο πόντων έφυγε στο σκορ με 15 πόντους μπροστά.

Στο τρίτο δεκάλεπτο τα κορίτσια μας προσπάθησαν να μειώσουν την διαφορά και με πίεση στην άμυνα και με την μπάλα να μπαίνει στην αντίπαλη ρακέτα κατάφεραν να κάνουν το 44-54

Στο τελευταίο δεκάλεπτο ο ιστορικός ανέβασε ρυθμούς και προσπάθησε να ανατρέψει την διαφορά αλλά τα κορίτσια μας δεν κατάφεραν και έχασαν με τρεις πόντους διαφορά 66-69

Δεν πειράζει αν και πλέον όλα είναι δύσκολα για την Α1 πάμε δυνατά στα play off του κυπέλλου

Πανιώνιος – Δάφνη Αγ. Δημητρίου: 66-69

Τα δεκάλεπτα: 16-22, 24-39, 44-54, 66-69